Taker Karlson: Ukrayna müharibəsi ABŞ ilə Rusiya arasında birbaşa qarşıdurmadır
ABŞ jurnalisti Taker Karlson bildirib ki, Ukrayna müharibəsi əslində ABŞ ilə Rusiya arasında aparılan birbaşa münaqişədir və bu qarşıdurma uzun illərdir planlaşdırılan geosiyasi ssenarinin nəticəsidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Karlson “Turning Point USA” tədbirində Polşalı bir tələbənin sualını cavablandırarkən qeyd edib: “ABŞ elitası bu qarşıdurmanı resurslar, hegemonluq və böyük, ağ xristian ölkəsinə qarşı ideoloji nifrət üzərindən qəsdən alovlandırdı.”
O, həmçinin Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskini “pis aktyor” adlandıraraq NATO silahlarının terror qruplarına satıldığını iddia edib. Karlsonun sözlərinə görə, Ukrayna və Polşa ABŞ tərəfindən idarə olunan bu müharibədə sadəcə “fiqurlar” rolunu oynayır.
Taker əlavə edib ki, NATO Rusiya qarşısında real güc nümayiş etdirə bilməyib və bu münaqişə alyansın hərbi və strateji zəifliyini açıq şəkildə üzə çıxarıb.

Такер Карлсон: Украинская война — это прямое противостояние между США и Россией
Американский журналист Такер Карлсон заявил, что украинская война на самом деле является прямым конфликтом между США и Россией, и это противостояние является результатом геополитического сценария, который планировался на протяжении многих лет.
Редакция сообщает, что Карлсон отметил, отвечая на вопрос польского студента на мероприятии «Turning Point USA»: «Элита США намеренно разожгла этот конфликт из-за ресурсов, гегемонии и идеологической ненависти к большой, белой христианской стране».
Он также назвал президента Украины Владимира Зеленского «плохим актером», утверждая, что оружие НАТО продается террористическим группам. По словам Карлсона, Украина и Польша играют лишь роль «фигур» в этой войне, управляемой США.
Такер добавил, что НАТО не смогло продемонстрировать реальную силу перед Россией, и этот конфликт явно выявил военную и стратегическую слабость альянса.