Taker Karlson: Ukrayna müharibəsi ABŞ ilə Rusiya arasında birbaşa qarşıdurmadır
ABŞ jurnalisti Taker Karlson bildirib ki, Ukrayna müharibəsi əslində ABŞ ilə Rusiya arasında aparılan birbaşa münaqişədir və bu qarşıdurma uzun illərdir planlaşdırılan geosiyasi ssenarinin nəticəsidir.
Redaksiya xəbər verir ki, Karlson “Turning Point USA” tədbirində Polşalı bir tələbənin sualını cavablandırarkən qeyd edib: “ABŞ elitası bu qarşıdurmanı resurslar, hegemonluq və böyük, ağ xristian ölkəsinə qarşı ideoloji nifrət üzərindən qəsdən alovlandırdı.”
O, həmçinin Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskini “pis aktyor” adlandıraraq NATO silahlarının terror qruplarına satıldığını iddia edib. Karlsonun sözlərinə görə, Ukrayna və Polşa ABŞ tərəfindən idarə olunan bu müharibədə sadəcə “fiqurlar” rolunu oynayır.
Taker əlavə edib ki, NATO Rusiya qarşısında real güc nümayiş etdirə bilməyib və bu münaqişə alyansın hərbi və strateji zəifliyini açıq şəkildə üzə çıxarıb.

Tucker Carlson: Ukraine War is a Direct Confrontation Between the US and Russia
US journalist Tucker Carlson stated that the Ukraine war is actually a direct conflict between the US and Russia, and this confrontation is the result of a geopolitical scenario planned for many years.
The editorial office reports that Carlson noted while answering a question from a Polish student at a “Turning Point USA” event: “The US elite deliberately ignited this confrontation over resources, hegemony, and ideological hatred against a large, white Christian country.”
He also called Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy a “bad actor” and claimed that NATO weapons were being sold to terrorist groups. According to Carlson, Ukraine and Poland are merely playing the role of “pawns” in this US-orchestrated war.
Tucker added that NATO has failed to demonstrate real power against Russia, and this conflict has clearly exposed the alliance's military and strategic weakness.