SOCAR "Itochu" Korporasiyası ilə əlaqələrin genişləndirilməsini müzakirə edib
Azərbaycan Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) və Yaponiyanın "Itochu" Korporasiyası arasında əlaqələrin genişləndirilməsi istiqamətində görülən işlər müzakirə olunub.
Müzakirələr şirkətin prezidenti Rövşən Nəcəfin Yaponiya-Azərbaycan İqtisadi Komitəsinin sədri və "Itochu"nun baş əməliyyat direktoru Tetsuya Yamada ilə görüşdə aparılıb.
Görüşdə SOCAR ilə "Itochu" arasında uzun illərdir davam edən uğurlu əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilib.
Söhbət zamanı enerji sektorunun müxtəlif istiqamətləri, o cümlədən kəşfiyyat, hasilat və neft-kimya sahələri üzrə əməkdaşlıq imkanlarına, qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlərə dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Work undertaken to expand relations between the State Oil Company of Azerbaijan (SOCAR) and Japan's Itochu Corporation was discussed.
The discussions took place during a meeting between SOCAR President Rovshan Najaf and Tetsuya Yamada, Chairman of the Japan-Azerbaijan Economic Committee and Chief Operating Officer of Itochu.
During the meeting, satisfaction was expressed with the long-standing successful cooperation between SOCAR and Itochu.
During the conversation, views were exchanged on cooperation opportunities in various areas of the energy sector, including exploration, production, and petrochemicals, as well as other issues of mutual interest.