Şiddətli töhmət verilən yüksək vəzifəli MƏMURLAR
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Hüseynzadəyə şiddətli töhmət elan edilib. İcra başçısı işində yol verdiyi ciddi nöqsanlara görə cəzalandırılıb.
Modern.az saytının məlumatına görə, Orxan Hüseynzadə dövlət başçısı tərəfindən şiddətli töhmət alan dördüncü məmurdur. Bundan əvvəl daha üç vəzifəli şəxs oxşar şəkildə cəzalandırılıb.
4 mart 2025-ci il tarixində Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyevə şiddətli töhmət elan edilməsi barədə Sərəncam izmalanıb. Ona işində yol verdiyi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edilib.
2020-ci ilin aprelində Prezident İlham Əliyev İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Nahid Bağırova töhmət elan edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Nahid Bağırova töhmət Azərbaycan ərazisində koronavirus infeksiyasının (COVID-19) yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə tətbiq olunmuş xüsusi karantin rejimi qaydalarını pozduğuna görə elan edilib.
2024-cü ilin oktyabrında isə “Azərenerji” ASC-nin prezidenti Balababa Rzayevə şiddətli töhmət verilib. Baş nazir Əli Əsədov bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, 2024-cü il üzrə təsdiq edilmiş yanacaq-enerji balansında qazdan istifadə istiqamətlərini pozaraq müvafiq qaydada razılaşdırmadan elektrik enerjisini ixrac etdiyinə görə, “Azərenerji” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (ASC) prezidenti Balababa Rzayevə şiddətli töhmət elan edilib.

ВЫСОКОПОСТАВЛЕННЫЕ ЧИНОВНИКИ, ПОЛУЧИВШИЕ СТРОГИЙ ВЫГОВОР
Распоряжением Президента Ильхама Алиева главе Исполнительной власти Агдашского района Орхану Гусейнзаде объявлен строгий выговор. Глава исполнительной власти был наказан за серьезные недостатки, допущенные в его работе.
По информации сайта Modern.az, Орхан Гусейнзаде является четвертым чиновником, получившим строгий выговор от главы государства. До этого еще трое должностных лиц были наказаны аналогичным образом.
4 марта 2025 года было подписано Распоряжение об объявлении строгого выговора председателю Государственного агентства по туризму Фуаду Нагиеву. Ему был объявлен строгий выговор за недостатки, допущенные в его работе.
В апреле 2020 года Президент Ильхам Алиев подписал Распоряжение об объявлении выговора главе Исполнительной власти Исмаиллинского района Нахиду Багирову.
Выговор Нахиду Багирову был объявлен за нарушение правил особого карантинного режима, введенного с целью предотвращения распространения коронавирусной инфекции (COVID-19) на территории Азербайджана.
В октябре 2024 года строгий выговор был объявлен президенту ОАО «Азерэнержи» Балабабе Рзаеву. Премьер-министр Али Асадов подписал соответствующее Распоряжение. Согласно Распоряжению, президенту Открытого акционерного общества (ОАО) «Азерэнержи» Балабабе Рзаеву объявлен строгий выговор за нарушение направлений использования газа в утвержденном топливно-энергетическом балансе на 2024 год и экспорт электроэнергии без соответствующего согласования.