Şiddətli töhmət verilən yüksək vəzifəli MƏMURLAR
Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Ağdaş Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Hüseynzadəyə şiddətli töhmət elan edilib. İcra başçısı işində yol verdiyi ciddi nöqsanlara görə cəzalandırılıb.
Modern.az saytının məlumatına görə, Orxan Hüseynzadə dövlət başçısı tərəfindən şiddətli töhmət alan dördüncü məmurdur. Bundan əvvəl daha üç vəzifəli şəxs oxşar şəkildə cəzalandırılıb.
4 mart 2025-ci il tarixində Dövlət Turizm Agentliyinin sədri Fuad Nağıyevə şiddətli töhmət elan edilməsi barədə Sərəncam izmalanıb. Ona işində yol verdiyi nöqsanlara görə şiddətli töhmət elan edilib.
2020-ci ilin aprelində Prezident İlham Əliyev İsmayıllı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Nahid Bağırova töhmət elan edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Nahid Bağırova töhmət Azərbaycan ərazisində koronavirus infeksiyasının (COVID-19) yayılmasının qarşısının alınması məqsədilə tətbiq olunmuş xüsusi karantin rejimi qaydalarını pozduğuna görə elan edilib.
2024-cü ilin oktyabrında isə “Azərenerji” ASC-nin prezidenti Balababa Rzayevə şiddətli töhmət verilib. Baş nazir Əli Əsədov bununla bağlı Sərəncam imzalayıb. Sərəncama əsasən, 2024-cü il üzrə təsdiq edilmiş yanacaq-enerji balansında qazdan istifadə istiqamətlərini pozaraq müvafiq qaydada razılaşdırmadan elektrik enerjisini ixrac etdiyinə görə, “Azərenerji” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin (ASC) prezidenti Balababa Rzayevə şiddətli töhmət elan edilib.

By order of President Ilham Aliyev, Orkhan Huseynzade, head of the Agdash District Executive Power, has been issued a severe reprimand. The head of the executive power was punished for serious shortcomings in his work.
According to Modern.az, Orkhan Huseynzade is the fourth official to receive a severe reprimand from the head of state. Prior to this, three other officials were punished in a similar manner.
On March 4, 2025, an order was signed regarding the issuance of a severe reprimand to Fuad Naghiyev, Chairman of the State Tourism Agency. He was issued a severe reprimand for shortcomings in his work.
In April 2020, President Ilham Aliyev signed an order regarding the issuance of a reprimand to Nahid Baghirov, head of the Ismayilli District Executive Power.
Nahid Baghirov was reprimanded for violating the rules of the special quarantine regime implemented to prevent the spread of coronavirus infection (COVID-19) in Azerbaijan.
In October 2024, Balababa Rzayev, President of “Azerenergy” OJSC, was given a severe reprimand. Prime Minister Ali Asadov signed an order regarding this. According to the order, Balababa Rzayev, President of “Azerenergy” Open Joint Stock Company (OJSC), was issued a severe reprimand for violating the directions of gas use in the approved fuel-energy balance for 2024 and exporting electricity without proper agreement.