Redaksiya xəbər verir ki, “Baykar” texnologiya şirkətinin rəhbəri və “TEKNOFEST”in təşkilatçılarından biri olan Səlcuq Bayraqdar sosial media sahəsində yeni təşəbbüslə çıxış edib. O, “Next Teknofest Sosyal” adlı yeni platformanın istifadəyə verildiyini açıqlayıb.
Bayraqdar çıxışında bildirib ki, TEKNOFEST nəsli təkcə texnologiya sahəsində deyil, sosial media da daxil olmaqla bir çox istiqamətdə öz təşəbbüslərini gerçəkləşdirməyə başlayıb: “Sosial medianın millətlər üçün nə qədər əhəmiyyətli olduğunu son dövrlərdəki qadağalar və manipulyasiyalar zamanı gördük. Bu səbəbdən Next Teknofest Sosyal platformasını istifadəyə verdik. Hələ kiçik olsa da, böyük enerjiyə malikdir”.
O, bütün Türkiyə ictimaiyyətini və dost-qardaş ölkələri yeni platformaya dəstək verməyə və orada birgə fəaliyyət göstərməyə dəvət edib. Bayraktar bu təşəbbüsün yerli və milli rəqəmsal media müstəqilliyi baxımından mühüm addım olduğunu vurğulayıb.

The editorial office reports that Selçuk Bayraktar, head of the "Baykar" technology company and one of the organizers of "TEKNOFEST", has launched a new initiative in the social media field. He announced the launch of a new platform called "Next Teknofest Sosyal".
Bayraktar stated in his speech that the TEKNOFEST generation has started to realize its initiatives not only in the field of technology but also in many other areas, including social media: "We saw how important social media is for nations during recent bans and manipulations. For this reason, we launched the Next Teknofest Sosyal platform. Although it is still small, it possesses great energy".
He invited the entire Turkish public and friendly-brotherly countries to support the new platform and engage in joint activities there. Bayraktar emphasized that this initiative is an important step towards local and national digital media independence.