Redaksiya xəbər verir ki, “Baykar” texnologiya şirkətinin rəhbəri və “TEKNOFEST”in təşkilatçılarından biri olan Səlcuq Bayraqdar sosial media sahəsində yeni təşəbbüslə çıxış edib. O, “Next Teknofest Sosyal” adlı yeni platformanın istifadəyə verildiyini açıqlayıb.
Bayraqdar çıxışında bildirib ki, TEKNOFEST nəsli təkcə texnologiya sahəsində deyil, sosial media da daxil olmaqla bir çox istiqamətdə öz təşəbbüslərini gerçəkləşdirməyə başlayıb: “Sosial medianın millətlər üçün nə qədər əhəmiyyətli olduğunu son dövrlərdəki qadağalar və manipulyasiyalar zamanı gördük. Bu səbəbdən Next Teknofest Sosyal platformasını istifadəyə verdik. Hələ kiçik olsa da, böyük enerjiyə malikdir”.
O, bütün Türkiyə ictimaiyyətini və dost-qardaş ölkələri yeni platformaya dəstək verməyə və orada birgə fəaliyyət göstərməyə dəvət edib. Bayraktar bu təşəbbüsün yerli və milli rəqəmsal media müstəqilliyi baxımından mühüm addım olduğunu vurğulayıb.

Социальная сеть Сельчука Байрактара под названием «Next Teknofest Sosyal»
Редакция сообщает, что Сельчук Байрактар, руководитель технологической компании «Baykar» и один из организаторов «TEKNOFEST», выступил с новой инициативой в сфере социальных медиа. Он объявил о запуске новой платформы под названием «Next Teknofest Sosyal».
Байрактар в своем выступлении отметил, что поколение TEKNOFEST начало реализовывать свои инициативы не только в области технологий, но и во многих других направлениях, включая социальные медиа: «Мы увидели, насколько важны социальные медиа для наций во время недавних запретов и манипуляций. По этой причине мы запустили платформу Next Teknofest Sosyal. Хотя она пока мала, она обладает большой энергией».
Он пригласил всю турецкую общественность и дружественные братские страны поддержать новую платформу и совместно действовать на ней. Байрактар подчеркнул, что эта инициатива является важным шагом с точки зрения независимости местных и национальных цифровых медиа.