Səfir: Humanitar yardım karvanı əslində Azərbaycanın həmrəyliyini və mənəvi dəstəyini İrana çatdırır
Bu karvan 3-cü humanitar yardımıdır ki, Azərbaycandan İrana göndərilir. Bu, əslində Azərbaycan xalqının və hökumətinin həmrəyliyini və mənəvi dəstəyini iranlılara çatdıran bir karvandır.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikirləri jurnalistlərə müsahibəsində İranın Azərbaycandakı səfiri Müctəba Dəmirçilu deyib.
O bildirib ki, İran hazırda çətin bir dövrdən keçir. Belə bir vaxtda göstərilən dəstəyin çox böyük əhəmiyyəti var.
“Bir daha qeyd etmək istəyirəm ki, Azərbaycan hökuməti bu sahədə müəyyən təşəbbüslər göstərib. İlk olaraq humanitar yardım göndərib və bu yardımların davam etdirilməsi planlaşdırılır. Bu isə onu göstərir ki, Azərbaycan öz dəstəyini davam etdirmək və həmrəyliyini bir daha nümayiş etdirmək niyyətindədir", - deyə M.Dəmirçilu vurğulayıb.

Посол: Караван гуманитарной помощи на самом деле передает Ирану солидарность и моральную поддержку Азербайджана
Этот караван является третьей гуманитарной помощью, которая отправляется из Азербайджана в Иран. Это, по сути, караван, который доставляет иранцам солидарность и моральную поддержку азербайджанского народа и правительства.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, эти мысли высказал в интервью журналистам посол Ирана в Азербайджане Моджтаба Демирчилу.
Он отметил, что Иран в настоящее время переживает трудный период. Поддержка, оказанная в такое время, имеет очень большое значение.
«Еще раз хочу отметить, что правительство Азербайджана проявило определенные инициативы в этой области. В первую очередь была отправлена гуманитарная помощь, и планируется продолжение этих поставок. Это свидетельствует о том, что Азербайджан намерен продолжать свою поддержку и еще раз продемонстрировать свою солидарность», - подчеркнул М. Демирчилу.