"Səfalı" MTK-dan mənzil alan sakinlər şikayətçidirlər – VİDEO
Paytaxtın Xətai rayonu, Məhəmməd Hadi küçəsindəki 4 binanın sakinləri "Xəzər Xəbər"ə müraciət ediblər.
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, onların narazılığı yaşadıqları binanın idarə olunmasındakı problemlərdəndir. İddia edirlər ki, onların bu narazılığını nə MTK eşidir, nə də aidiyyəti qurumlar.
Sakinlər deyirlər ki, "Səfalı" MTK binanın həyətini ayrı-ayrı obyektlərə icarəyə verib, bu da onların ciddi narazılığına səbəb olub.
Binanın komendantı Fuad Həsənov isə sakinlərin iddiaları ilə razılaşmır.
"Səfalı" MTK-nın sədrinin köməkçisi İlqar Əliyev isə sakinləri liftdən səliqəli istifadə etməməkdə ittiham etdi. Binanın həyətinin sakinlərin istifadəsinə verilməməsi, həyətin giriş-çıxışında şlaqbaumun olmaması və sakinləri narahat edən digər problemlərə gəlincə, MTK sədrinin köməkçisi bu suallara aydınlıq gətirmək istəmədiyini bildirərək, dəstəyi asdı.
Sakinlər isə ümid edirlər ki, məsələ ictimailəşdikdən sonra problemləri qısa zaman ərzində həll olunacaq.

Residents who bought apartments from "Səfalı" MTK are complaining about problems with the building's management.
Residents of 4 buildings on Məhəmməd Hadi Street in the Khatai district of the capital have appealed to "Xəzər Xəbər."
According to Xezerxeber.az, their dissatisfaction stems from problems with the management of the building they live in. They claim that neither the MTK nor the relevant authorities are listening to their complaints.
Residents say that "Səfalı" MTK has rented out the building's courtyard to various commercial establishments, which has caused them serious discontent.
However, the building's commandant, Fuad Həsənov, disagrees with the residents' claims.
İlqar Əliyev, assistant to the chairman of "Səfalı" MTK, accused residents of not using the elevator properly. Regarding the building's courtyard not being made available to residents, the absence of a barrier at the entrance/exit of the courtyard, and other issues bothering residents, the MTK chairman's assistant stated he did not wish to clarify these questions and hung up.
Residents, however, hope that their problems will be resolved quickly after the issue becomes public.