Rusiya təhlükəsizlik xidməti Stavropol vilayətində hüquq-mühafizə orqanlarından birinə qarşı Kiyev rejimi tərəfindən planlaşdırılan terror aktının qarşısının alındığını bəyan edib. Bu əməliyyatda alman vətəndaşının iştirak etdiyi vurğulanır.
Redaksiya xəbər verir ki, adı çəkilən alman vətəndaşı qeyd olunan idarənin yaxınlığında bel çantasında partlayıcı maddələrlə birlikdə həbs edilib. Təhlükəsizlik qüvvələri onun terror aktını həyata keçirməzdən əvvəl yaxalandığını bildirib.
Terror aktının məqsədi Stavropol vilayətindəki hüquq-mühafizə qurumlarından birinə zərər vurmaq və sabitliyi pozmaq idi. Rusiya rəsmiləri bu cür cəhdlərin qarşısını almaq üçün səylərini davam etdirəcəklərini qeyd ediblər.

Российская служба безопасности заявила о предотвращении террористического акта, спланированного киевским режимом против одного из правоохранительных органов в Ставропольском крае. Подчеркивается, что в этой операции участвовал гражданин Германии.
Редакция сообщает, что упомянутый гражданин Германии был задержан с рюкзаком, содержащим взрывчатые вещества, недалеко от указанного ведомства. Силы безопасности заявили, что он был схвачен до того, как смог совершить теракт.
Целью теракта было нанесение ущерба одному из правоохранительных учреждений в Ставропольском крае и дестабилизация обстановки. Российские официальные лица отметили, что они продолжат свои усилия по предотвращению подобных попыток.