Rusiya Müdafiə Nazirliyi Donbas və Sumı vilayətlərində iki yaşayış məntəqəsinin azad edildiyini bildirdi. Bu bəyanat ölkənin hərbi əməliyyatlar zonasındakı fəaliyyəti ilə bağlıdır.
Redaksiya xəbər verir ki, Qara dənizin şimal-qərb hissəsində Ukrayna silahlı qüvvələrinə məxsus altı pilotsuz qayıq məhv edildi. Bu hadisə regionda hərbi gərginliyin davam etdiyini göstərir.
Həmçinin, son 24 saat ərzində Ukraynaya məxsus 303 pilotsuz uçuş aparatı və 10 idarə olunan aviasiya bombası məhv edilib. Bu rəqəmlər cəbhə xəttindəki intensiv döyüşləri əks etdirir.

Министерство обороны России сообщило об освобождении двух населенных пунктов в Донбассе и Сумской области. Это заявление связано с деятельностью страны в зоне военных действий.
Редакция сообщает, что в северо-западной части Черного моря были уничтожены шесть беспилотных катеров, принадлежащих Вооруженным силам Украины. Это событие свидетельствует о продолжающейся военной напряженности в регионе.
Также за последние 24 часа были уничтожены 303 беспилотных летательных аппарата и 10 управляемых авиационных бомб, принадлежащих Украине. Эти цифры отражают интенсивные бои на линии фронта.