UFC döyüşçüsü Roze Namayunas, qarşıdakı döyüşündə Natalya Silva ilə üz-üzə gəlməyə hazırlaşır. Bu qarşılaşma, Namayunasın karyerasında yeni bir mərhələ ola bilər, çünki o, öz döyüş üslubunu təkmilləşdirmək və rəqibinə qarşı üstünlük əldə etmək üçün əsaslı dəyişikliklər edir. Bu döyüş, hər iki döyüşçü üçün də mühüm əhəmiyyət kəsb edir və pərəstişkarları tərəfindən böyük maraqla gözlənilir.
Redaksiya xəbər verir ki, keçmiş ikiqat çəki dərəcəsində çempion olan Namayunas (14-7 MMA, 12-6 UFC), yüksələn flayveyt ulduzu Silva (19-5-1 MMA, 7-0 UFC) ilə 24 yanvar tarixində Las Veqasdakı T-Mobile Arenada keçiriləcək UFC 324-də qarşılaşacaq. Döyüş Paramount+ platformasında yayımlanacaq. Namayunasın zərbələri ona UFC çəki dərəcəsində iki dəfə çempionluq gətirdi: 2017-ci ildə Yoanna Yedjeyçik üzərində texniki nokaut və 2021-ci ildə Janq Veyli üzərində baş zərbəsi ilə qələbə qazandı. Taekvondo üzrə bənövşəyi kəmər sahibi olan Silva ilə qarşılaşan Namayunas, özünün döyüş üslubuna qayıtdı. O, taekvondo üzrə Olimpiya bürünc medalçısından kömək istədi.
Namayunas özünün YouTube kanalında bildirib ki, "Üç həftəlik məşq düşərgəmiz qalıb və mən çox həyəcanlıyam. Kristina Tiçout adlı bir qız gəlir. O, taekvondo üzrə bürünc medalçı, Olimpiya taekvondo idmançısıdır və mən çox həyəcanlıyam, çünki mən Natalya Silva ilə döyüşürəm, onun taekvondo bazası var və onu MMA üçün çox yaxşı uyğunlaşdırır. Amma hətta mən də, bu mənim də bazamdır. Mən sadəcə onu onun qədər istifadə etmirəm. Mən çox boksıma güvənirəm, amma köklərimə qayıtmaq istəyirəm. Ona görə də, biz onu sadəcə bununla kömək etmək, ayaq zərbələrimlə bacarığımı artırmaq, reaksiya və zamanlama kimi şeylərdə kömək etmək üçün gətiririk. Mən onun heç bir halda Natalyanı təqlid etməsini planlaşdırmıram, amma mən əsl döyüşçüyəm. Mənə elə gəlir ki, hər şey kömək edir və əgər bunun üçün doğru təsəvvürünüz varsa, hər şey tətbiq oluna bilər. Mən bununla həqiqətən həyəcanlıyam." Namayunas, UFC-də məğlub olmayan Braziliyalı Silva ilə qarşılaşmada böyük autsayder hesab olunur. Silva 13 döyüşdən ibarət qalibiyyət seriyasına malikdir.

Роуз Намаюнас готовится к бою с Силвой: новая стратегия
Боец UFC Роуз Намаюнас готовится к предстоящему поединку против Натальи Силвы. Этот бой может стать новой вехой в карьере Намаюнас, поскольку она вносит существенные изменения, чтобы усовершенствовать свой стиль боя и получить преимущество над соперницей. Этот бой имеет большое значение для обоих бойцов и вызывает большой интерес у поклонников.
Как сообщает Redaksiya, Намаюнас (14-7 MMA, 12-6 UFC), бывшая двукратная чемпионка в легчайшем весе, встретится с восходящей звездой минимального веса Силвой (19-5-1 MMA, 7-0 UFC) 24 января на турнире UFC 324 в T-Mobile Arena в Лас-Вегасе. Бой будет транслироваться на платформе Paramount+. Удары Намаюнас принесли ей два чемпионских титула в легчайшем весе UFC: техническим нокаутом над Йоанной Енджейчик в 2017 году и победой нокаутом в голову над Чжан Вэйли в 2021 году. В бою против Силвы, обладательницы фиолетового пояса по тхэквондо, Намаюнас вернулась к своему стилю боя. Она обратилась за помощью к бронзовому призеру Олимпийских игр по тхэквондо.
Намаюнас заявила на своем YouTube-канале: «У нас осталось три недели тренировочного лагеря, и я очень взволнована. Приезжает девушка по имени Кристина Тичот. Она бронзовый призер Олимпийских игр по тхэквондо, и я очень взволнована, потому что я дерусь с Натальей Силвой, у нее есть база тхэквондо, и она очень хорошо адаптирует ее для MMA. Но даже я, это моя база. Я просто не использую ее так часто. Я очень полагаюсь на свой бокс, но хочу вернуться к своим корням. Поэтому мы приглашаем ее, чтобы помочь мне с этим, улучшить мои навыки в ударной технике ног, помочь с такими вещами, как реакция и тайминг. Я не планирую, чтобы она каким-либо образом имитировала Наталью, но я настоящий боец. Мне кажется, что все помогает, и если у вас есть правильное представление об этом, все применимо. Я очень взволнована этим». Намаюнас считается аутсайдером в бою против бразильянки Силвы, которая не проигрывала в UFC. Силва имеет серию из 13 побед подряд.