Roketsan və EOS: Lazer silahları sahəsində strateji əməkdaşlıq başladı
Müdafiə sənayesi sahəsində fəaliyyət göstərən Türkiyənin ROKETSAN şirkəti, Avstraliyanın Electro Optic Systems (EOS) şirkəti ilə strateji əməkdaşlıq sazişi imzalayıb. Bu addım, hər iki şirkətin lazer silah sistemləri sahəsindəki imkanlarını gücləndirməyə və qlobal bazarda birgə layihələr həyata keçirməyə yönəlib. Bu əməkdaşlıq, müdafiə sənayesi sektorunda yeni imkanlar yaradacaq.
Redaksiya məlumat verir ki, Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtı Riyadda keçirilən World Defense Show (WDS) sərgisində imzalanan bu strateji əməkdaşlıq sazişi, lazer silah sistemlərində ortaq texnologiyaların inkişaf etdirilməsini və gələcək müştəri tələblərinə birgə cavab verilməsini nəzərdə tutur. ROKETSAN-ın bu sahədəki təcrübəsi və EOS-un texnoloji imkanları, bu əməkdaşlığın uğurlu olmasını təmin edəcək əsas amillərdir. Bu saziş, hər iki şirkətin qlobal müdafiə bazarında rəqabət qabiliyyətini artıracaq.
ROKETSAN-ın lazer silah sistemləri sahəsindəki ixtisaslaşması, bu əməkdaşlığın mühüm bir hissəsini təşkil edir. EOS şirkəti ilə birgə həyata keçiriləcək layihələr, hər iki şirkətin texnoloji biliklərini birləşdirərək daha effektiv və innovativ həllər təqdim etməyə imkan verəcək. Bu əməkdaşlıq, müdafiə sənayesindəki son inkişaflara uyğun olaraq, lazer silah sistemlərinin inkişafına töhfə verəcək və gələcək müştəri ehtiyaclarını qarşılamağa yönələcək.

Roketsan и EOS: Начало стратегического сотрудничества в области лазерного оружия
Турецкая компания ROKETSAN, работающая в оборонной промышленности, подписала соглашение о стратегическом сотрудничестве с австралийской компанией Electro Optic Systems (EOS). Этот шаг направлен на укрепление возможностей обеих компаний в области лазерных систем вооружения и реализацию совместных проектов на мировом рынке. Это сотрудничество откроет новые возможности в секторе оборонной промышленности.
Redaksiya сообщает, что данное соглашение о стратегическом сотрудничестве, подписанное на выставке World Defense Show (WDS) в столице Саудовской Аравии, Эр-Рияде, предусматривает совместную разработку технологий в области лазерных систем вооружения и совместное удовлетворение будущих потребностей клиентов. Опыт ROKETSAN в этой области и технологические возможности EOS являются основными факторами, которые обеспечат успех этого сотрудничества. Данное соглашение повысит конкурентоспособность обеих компаний на мировом оборонном рынке.
Специализация ROKETSAN в области лазерных систем вооружения составляет важную часть этого сотрудничества. Проекты, реализуемые совместно с компанией EOS, позволят объединить технологические знания обеих компаний для представления более эффективных и инновационных решений. Это сотрудничество, в соответствии с последними разработками в оборонной промышленности, внесет вклад в развитие лазерных систем вооружения и будет направлено на удовлетворение будущих потребностей клиентов.