Son günlərdə ROKETSAN şirkətinin adı və baş direktoru Murat İkinci-nin adı ilə bağlı saxta məlumatların yayılmasına dair xəbərlər yayılıb. Bu cür məlumatların əsas məqsədi, vətəndaşları aldatmaq və onların etibarını qazanmaqdır. Bu cür halların artması, ictimaiyyətin diqqətini çəkib və şirkətin rəsmi açıqlaması zərurətini yaratdı.
Redaksiya məlumat verir ki, ROKETSAN, şirkətin adından və baş direktoru Murat İkinci-nin adından istifadə edilərək hazırlanan saxta məzmunlara qarşı xəbərdarlıq edib. Şirkət, "X" sosial media hesabında etdiyi açıqlamada, süni intellekt vasitəsilə yaradılan saxta investisiya məzmunlarına qarşı ictimaiyyəti məlumatlandıraraq, bu və buna bənzər video məzmunlarına etibar edilməməsi barədə çağırış edib. ROKETSAN-ın açıqlamasında, vətəndaşların bu cür saxta məlumatlara qarşı diqqətli olması və şirkətin rəsmi mənbələrindən əldə edilməyən məlumatlara inanmaması vurğulanıb.
ROKETSAN-ın bu addımı, saxta məlumatların yayılmasının qarşısını almaq və şirkətin nüfuzunu qorumaq məqsədi daşıyır. Şirkət, vətəndaşları yalnız rəsmi kanallardan əldə etdikləri məlumatlara etibar etməyə çağırır. Bu cür saxta məlumatlar, insanların maliyyə itkilərinə və ya digər zərərlərə məruz qalmasına səbəb ola bilər. ROKETSAN, bu cür halların qarşısını almaq üçün müvafiq tədbirlər görməyə davam edəcəyini bildirib. Şirkət, vətəndaşların təhlükəsizliyini və məlumatlarının qorunmasını prioritet hesab edir.

ROKETSAN Warns Against Fake Information
In recent days, news has emerged about the spread of fake information related to the ROKETSAN company and its CEO, Murat İkinci. The primary goal of such information is to deceive citizens and gain their trust. The increase in such incidents has drawn public attention and necessitated an official statement from the company.
Redaksiya reports that ROKETSAN has issued a warning against fake content created using the company's name and that of its CEO, Murat İkinci. In a statement on its "X" social media account, the company informed the public about AI-generated fake investment content and called for distrust of such video content and similar materials. ROKETSAN's statement emphasized that citizens should be vigilant against such fake information and not believe information not obtained from the company's official sources.
ROKETSAN's move aims to prevent the spread of fake information and protect the company's reputation. The company urges citizens to trust only the information obtained from official channels. Such fake information can lead to financial losses or other damages for individuals. ROKETSAN has stated that it will continue to take appropriate measures to prevent such incidents. The company considers the safety of citizens and the protection of their information a priority.