Qurban Qurbanov: "Qarabağ"ın futbolçuları "Nyukasl"la matça məsuliyyətli yanaşırlar"
Təcrübəli mütəxəssis Bakıda İngiltərənin "Nyukasl" klubuna qarşı keçirəcəkləri UEFA Çempionlar Liqasının pley-off mərhələsinin ilk oyunu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb:
"Bu oyunda böyük təcrübə əldə edə bilərik. Bu, Azərbaycan futbolu tarixində ilkdir. Rəqibimiz köklü klubdur. Dünyanın bir nömrəli çempionatında oynayırlar. Hazırlaşmaq üçün vaxtımız az oldu. Futbolçular sabahkı matça məsuliyyətli yanaşırlar, həyəcanlıdırlar. Özlərinin ən yaxşı oyunlarından birini göstərmək istəyəcəklər. Rəqibi təhlil etmişik. Doğma meydanda yaxşı mübarizə aparmağa, cəsarətli oynamağa çalışacağıq".
Q.Qurbanov "Nyukasl"la görüşdə ehtiyatlı oynamalı olduqlarını vurğulayıb:
"Rəqibin səviyyəsi, ustalığı da önəmlidir. Biz daha çox çalışmalı və rəqib qapısında qol epizodu yaratmaq üçün variantlar axtarmalıyıq. Reallıq da var. Rəqib də bunu düşünür. Onların bəzi futbolçularının keyfiyyəti bizim düşüncələrimizi geridə qoyur. Azarkeşlərin oyundan həzz almasını istəyirik".
Baş məşqçi komandanı sabahkı oyuna maksimum hazırlamağa çalışdıqlarını sözlərinə əlavə edib:
"Futbolçuların yanaşması məni qane edir. Pis hazırlaşmırlar. Gedişatda yorğunluq hiss oluna bilər. İnanıram ki, özlərində güc tapıb mübarizə apara biləcəklər. "Qarabağ" klubu olaraq düzgün yoldayıq. Böyük komandalarla mübarizə aparmaq bizə motivasiya və inam verir. Düzdür, "Nyukasl" favoritdir. Amma Bakıda qalib gəlmək istəyirik. Bunun üçün hazırlaşırıq. Rəqibdən çəkinməyəcəyik. Qarşımızda intizamlı kollektiv olacaq".
Mütəxəssis komandanın start heyətinin sabah səhər saatlarında bilinəcəyini deyib.
Qeyd edək ki, görüş fevralın 18-də, saat 21:45-də Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda start götürəcək. Cavab qarşılaşması isə fevralın 24-dən 25-nə keçən gecə, saat 00:00-da İngiltərədə baş tutacaq.

Гурбан Гурбанов: «Футболисты «Карабаха» ответственно подходят к матчу с «Ньюкаслом»
Опытный специалист поделился своим мнением о первом матче плей-офф Лиги чемпионов УЕФА против английского клуба «Ньюкасл», который состоится в Баку:
«Мы можем получить большой опыт в этой игре. Это впервые в истории азербайджанского футбола. Наш соперник – клуб с богатой историей. Они играют в лучшем чемпионате мира. У нас было мало времени на подготовку. Футболисты ответственно подходят к завтрашнему матчу, они взволнованы. Они хотят показать одну из своих лучших игр. Мы проанализировали соперника. Мы постараемся хорошо бороться на домашнем поле, играть смело».
Г. Гурбанов подчеркнул, что им необходимо играть осторожно во встрече с «Ньюкаслом»:
«Уровень и мастерство соперника также важны. Нам нужно больше работать и искать варианты для создания голевых моментов у ворот соперника. Есть и реальность. Соперник тоже думает об этом. Качество некоторых их футболистов превосходит наши ожидания. Мы хотим, чтобы болельщики насладились игрой».
Главный тренер добавил, что они стараются максимально подготовить команду к завтрашней игре:
«Подход футболистов меня устраивает. Они готовятся неплохо. В ходе игры может ощущаться усталость. Я верю, что они найдут в себе силы и смогут бороться. Как клуб «Карабах», мы на правильном пути. Борьба с большими командами дает нам мотивацию и уверенность. Конечно, «Ньюкасл» – фаворит. Но мы хотим победить в Баку. Мы готовимся к этому. Мы не будем бояться соперника. Перед нами будет дисциплинированная команда».
Специалист сообщил, что стартовый состав команды станет известен завтра утром.
Отметим, что встреча начнется 18 февраля в 21:45 на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова. Ответный матч состоится в Англии в ночь с 24 на 25 февраля в 00:00.