“Qarabağ” UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsində növbəti oyununu keçirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Azərbaycan çempionu Liqa mərhələsinin IV turunda Bakıda “Çelsi”ni qəbul edib. Tofiq Bəhramov adına Respublika Stadionunda oynanılan qarşılaşmada qalib müəyyənləşməyib - 2:2.
Matçda hesabı qonaqlar açıblar. 16-cı dəqiqədə Estevao yaxın küncü dəqiq nişan alıb. Buraxılan qoldan sonra hücuma çıxan Ağdam klubu 29-cu dəqiqədə hesabı bərabərləşdirib. Leandro Andrade topu tora qovuşdurub. “Qarabağ” 39-cu dəqiqədə ikinci topu rəqibin qapısından keçirib. Təyin olunan penalti zərbəsini Marko Yankoviç dəqiq yerinə yetirib. İlk hissə bu hesabla başa çatıb. İkinci hissə də qarşılıqlı hücumlar şəraitində keçib. Fasilədən sonra meydana daxil olan Alexandro Qarnaço 53-cü dəqiqədə hesabı bərabərləşdirib. Bu, eyni zamanda, matçda vurulmuş sonuncu qol olub.
Bu nəticədən sonra xallarını 7-yə çatdıran “Qarabağ” 12-ci pilləyə yüksəlib. Eyni xala malik “Çelsi” isə 10-cu sırada qərarlaşıb.
Qeyd edək ki, “Qarabağ” Liqa mərhələsində 5-ci oyununu noyabrın 26-da İtaliyada “Napoli”yə qarşı keçirəcək.

«Карабах» сыграл вничью с «Челси» в Баку
Как сообщает редакция, чемпион Азербайджана принял «Челси» в Баку в IV туре Лиги. В матче, сыгранном на Республиканском стадионе имени Тофика Бахрамова, победитель не был выявлен – 2:2.
Счет в матче открыли гости. На 16-й минуте Эстевао точно поразил ближний угол. После пропущенного гола агдамский клуб, перешедший в атаку, сравнял счет на 29-й минуте. Леандро Андраде отправил мяч в сетку. На 39-й минуте «Карабах» забил второй гол в ворота соперника. Назначенный пенальти точно реализовал Марко Янкович. Первый тайм завершился с этим счетом. Второй тайм также прошел в условиях взаимных атак. Вышедший на поле после перерыва Алехандро Гарначо сравнял счет на 53-й минуте. Это был также последний гол, забитый в матче.
После этого результата «Карабах», набравший 7 очков, поднялся на 12-е место. «Челси», имеющий такое же количество очков, расположился на 10-й строчке.