Məşhur ABŞ inflünseri və veteran Den Bilzerian sosial mediada Rusiya prezidenti Vladimir Putinə aid edilən sərt ifadələr paylaşıb. Bu sözlər milyarderlərin fəaliyyətlərini və onların hökmranlığının sonunun yaxınlaşdığını vurğulayır. Paylaşım qısa müddətdə geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, Bilzerian tərəfindən yayılan mətnə əsasən, Vladimir Putinə aid edilən sitatda deyilir: "Qızıl Milyard əsrlər boyu başqa insanları istismar edib. Onlar ciblərinə pul və qarınlarını insan əti ilə doldururlar." Bu ifadələr kapitalist sistemə qarşı sərt tənqid kimi qiymətləndirilir.
Sitatın davamında daha da sərt mesaj verilir. Burada qeyd olunur ki, onlar "vampirlərin balının sona çatdığını" başa düşməlidirlər. Bu ifadə onların mövcud gücünün və təsirinin bitməsinə işarə edir, gələcəkdə baş verə biləcək dəyişikliklərə eyham vurur.

Известный американский инфлюенсер и ветеран Дэн Билзерян поделился в социальных сетях резкими высказываниями, приписываемыми президенту России Владимиру Путину. Эти слова подчеркивают деятельность миллиардеров и приближающийся конец их господства. Публикация за короткое время вызвала широкие дискуссии.
Редакция сообщает, что согласно тексту, распространенному Билзеряном, в цитате, приписываемой Владимиру Путину, говорится: "Золотой миллиард веками эксплуатировал других людей. Они набивают свои карманы деньгами, а животы – человеческой плотью." Эти выражения расцениваются как резкая критика капиталистической системы.
В продолжение цитаты передается еще более резкое послание. Здесь отмечается, что они должны понять, что "бал вампиров подходит к концу". Это выражение указывает на окончание их существующей власти и влияния, намекая на возможные изменения в будущем.