İranın xarici işlər naziri Abbas Arakçı Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində Rusiya prezidenti Vladimir Putinlə görüş keçirib. Bu görüş iki ölkə arasındakı mövcud əlaqələrin və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirəsi üçün əhəmiyyətli platforma olub.
Redaksiya xəbər verir ki, Rusiya prezidenti Vladimir Putin görüş zamanı Rusiyanın İranla strateji əlaqələrini davam etdirmək niyyətində olduğunu xüsusi olaraq vurğulayıb. O, bu əlaqələrin regional sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin edilməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib.
Rusiya prezidenti Vladimir Putin İran xalqının öz suverenliyi uğrunda qəhrəmancasına və cəsarətlə mübarizə apardığını bildirib. O, bu mübarizəni yüksək qiymətləndirdiyini və İranın beynəlxalq arenadakı mövqeyini dəstəklədiyini ifadə edib.

Putin emphasized his intention to maintain strategic ties with Iran
Iran's Foreign Minister Abbas Arakçı met with Russian President Vladimir Putin in St. Petersburg, Russia. This meeting served as an important platform for discussing the existing relations and future cooperation prospects between the two countries.
Redaksiya reports that Russian President Vladimir Putin specifically emphasized Russia's intention to continue its strategic relations with Iran during the meeting. He noted that these relations play a crucial role in ensuring regional stability and security.
Russian President Vladimir Putin stated that the Iranian people are bravely and courageously fighting for their sovereignty. He expressed his high appreciation for this struggle and his support for Iran's position in the international arena.