İranın xarici işlər naziri Abbas Arakçı Rusiyanın Sankt-Peterburq şəhərində Rusiya prezidenti Vladimir Putinlə görüş keçirib. Bu görüş iki ölkə arasındakı mövcud əlaqələrin və gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirəsi üçün əhəmiyyətli platforma olub.
Redaksiya xəbər verir ki, Rusiya prezidenti Vladimir Putin görüş zamanı Rusiyanın İranla strateji əlaqələrini davam etdirmək niyyətində olduğunu xüsusi olaraq vurğulayıb. O, bu əlaqələrin regional sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin edilməsində mühüm rol oynadığını qeyd edib.
Rusiya prezidenti Vladimir Putin İran xalqının öz suverenliyi uğrunda qəhrəmancasına və cəsarətlə mübarizə apardığını bildirib. O, bu mübarizəni yüksək qiymətləndirdiyini və İranın beynəlxalq arenadakı mövqeyini dəstəklədiyini ifadə edib.

Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи провел встречу с президентом России Владимиром Путиным в Санкт-Петербурге. Эта встреча стала важной платформой для обсуждения текущих отношений и перспектив будущего сотрудничества между двумя странами.
Редакция сообщает, что президент России Владимир Путин в ходе встречи особо подчеркнул намерение России продолжать стратегические отношения с Ираном. Он отметил, что эти отношения играют важную роль в обеспечении региональной стабильности и безопасности.
Президент России Владимир Путин заявил, что иранский народ героически и мужественно борется за свой суверенитет. Он высоко оценил эту борьбу и выразил поддержку позиции Ирана на международной арене.