Prezident bu qurumun əsasnaməsini təsdiqlədi
Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəsmi emblemi haqqında əsasnamə təsdiq edilib.
Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Bundan başqa, Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəsmi embleminin təsviri təsdiq edilib.
Xidmətin rəsmi emblemi Xidmətin hərbi qulluqçularının geyim formasında və fərqlənmə nişanlarında yerləşdirilir. Xidmətin rəsmi emblemi onun blanklarında, inzibati binalarının Xidmətin adı göstərilən lövhələrində yerləşdirilə bilər.
Emblemin təsvirindən Xidmətin çap məhsullarında, kino, video, fotomateriallarında, Xidmətin sifarişi ilə hazırlanan reklam-informasiya məhsullarında istifadəyə yol veriləcək.

President approved the regulations of this body
The regulations regarding the official emblem of the State Service of Special Communication and Information Security of the Republic of Azerbaijan have been approved.
President Ilham Aliyev has signed a Decree in this regard.
In addition, the description of the official emblem of the State Service of Special Communication and Information Security has been approved.
The Service's official emblem is placed on the uniforms and insignia of the Service's military personnel. The Service's official emblem may be placed on its letterheads and on the signs of its administrative buildings indicating the Service's name.
The use of the emblem's description will be permitted in the Service's printed materials, film, video, photo materials, and advertising and information products prepared by order of the Service.