Prezident bu qurumun əsasnaməsini təsdiqlədi
Azərbaycan Respublikası Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəsmi emblemi haqqında əsasnamə təsdiq edilib.
Prezident İlham Əliyev bununla bağlı Fərman imzalayıb.
Bundan başqa, Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidmətinin rəsmi embleminin təsviri təsdiq edilib.
Xidmətin rəsmi emblemi Xidmətin hərbi qulluqçularının geyim formasında və fərqlənmə nişanlarında yerləşdirilir. Xidmətin rəsmi emblemi onun blanklarında, inzibati binalarının Xidmətin adı göstərilən lövhələrində yerləşdirilə bilər.
Emblemin təsvirindən Xidmətin çap məhsullarında, kino, video, fotomateriallarında, Xidmətin sifarişi ilə hazırlanan reklam-informasiya məhsullarında istifadəyə yol veriləcək.

Утверждено положение об официальной эмблеме Государственной службы специальной связи и информационной безопасности Азербайджанской Республики.
Президент Ильхам Алиев подписал соответствующий Указ.
Кроме того, утверждено описание официальной эмблемы Государственной службы специальной связи и информационной безопасности.
Официальная эмблема Службы размещается на форменной одежде и знаках отличия военнослужащих Службы. Официальная эмблема Службы может размещаться на ее бланках, а также на табличках административных зданий, указывающих название Службы.
Использование изображения эмблемы будет разрешено в печатной продукции Службы, кино-, видео-, фотоматериалах, а также в рекламно-информационной продукции, изготовленной по заказу Службы.