Musiqiçi və "Pink Floyd" qrupunun qurucusu Rocer Uoters ABŞ siyasət sistemində pulun dominant rolunu vurğulayan sərt bəyanatla çıxış edib. O, ölkədə siyasətin xalqın iradəsi ilə deyil, maliyyə gücü ilə formalaşdığını bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, Uotersin sözlərinə görə, prezidentlik vəzifəsi pul vasitəsilə əldə edilə bilər. ABŞ prezidenti Donald Tramp da lobbiçilərin, oliqarxların və donorların maliyyə dəstəyi ilə bu yola əl atıb.
Uoters qeyd edib ki, siyasətə limitsiz pul axınının olduğu bir sistemdə əsl demokratiyadan bəhs etmək mümkün deyil. Bu vəziyyət, onun fikrincə, siyasi proseslərin şəffaflığı və ədalətliliyi ilə bağlı ciddi suallar yaradır.

Музыкант и основатель группы "Pink Floyd" Роджер Уотерс выступил с резким заявлением, подчеркнув доминирующую роль денег в политической системе США. Он заявил, что политика в стране формируется не волей народа, а финансовой мощью.
Редакция сообщает, что, по словам Уотерса, пост президента может быть получен с помощью денег. Президент США Дональд Трамп также пошел по этому пути при финансовой поддержке лоббистов, олигархов и доноров.
Уотерс отметил, что в системе, где в политику поступает неограниченный поток денег, невозможно говорить об истинной демократии. Эта ситуация, по его мнению, вызывает серьезные вопросы относительно прозрачности и справедливости политических процессов.