Formula 1 yarışlarının gərgin mübarizəsi davam edərkən, gənc pilot Oskar Piastrinin vəziyyəti diqqət mərkəzindədir. Meksika Qran Prisində komanda yoldaşı Lando Norrisə liderliyi uduzan Piastri, Braziliyada keçirilən yarışda da uğursuz nəticə göstərdi. Bu vəziyyət, gələcək yarışlarda onun motivasiyası və performansına dair suallar doğurur.
Redaksiya xəbər verir ki, Oskar Piastrinin meneceri və keçmiş Formula 1 pilotu Mark Webber, avstraliyalı sürücünün mövsümün son üç turuna doğru irəliləyərkən, vəziyyəti düzəltmək üçün motivasiyaya sahib olduğunu bildirib. Webber, Piastrinin komanda yoldaşı Lando Norris tərəfindən sürücülər reytinqində geridə qaldığını qeyd etdi. Norris, Meksika Qran Prisində liderliyi ələ keçirmiş və Braziliyada mükəmməl bir həftəsonu keçirərək, üstünlüyünü 24 xala qədər artırmışdı. Piastri, ilk sürücülər titulunu qazanmaq üçün komanda yoldaşı ilə mübarizə aparsa da, dördqat çempion Maks Verstaypenin təhlükəsi də nəzərə alınmalıdır.
Red Bull sürücüsü, yay fasiləsindən sonra güclü bir geri dönüş edərək, İtaliya, Azərbaycan və Amerika Birləşmiş Ştatları Qran Prilərini qazandı. Müqayisə üçün, Piastri İtaliya Qran Prisindən bəri podiuma çıxa bilməyib. Webber, Braziliya Qran Prisindən sonra "Channel 4" ilə söhbətində Piastrinin performansını müzakirə edərək, onun vəziyyəti düzəltmək üçün motivasiyaya və xarakterə sahib olduğunu vurğuladı. O, "Onu düzəltmək lazımdır! Mən onun motivasiyasının aşağı olduğunu düşünmürəm," deyə izah etdi. "Onun çətin bir dövrü olub, lakin bu, xarakterlə, bu nöqtədə geri qayıtmaq üçün lazım olan dərin motivasiyalarla mübarizə aparmaqla bağlıdır. Bu, onun F1-də üçüncü ilidir, buna görə də geri qayıtmaq üçün bu xarakteri tapmalıdır." Webber, həmçinin Piastrinin "karyerasının başlanğıcında inanılmaz səyahətini" və çempionat mübarizəsində həmyerlisinə dəstəyini qeyd etdi.
Webber, Piastrinin karyerasının erkən mərhələsində dünya çempionluğu uğrunda mübarizə aparmasının "inanılmaz bir səyahət" olduğunu vurğuladı. O, bu vəziyyətin, gənc pilotun üzərinə çox təzyiq qoymadan, onun üçün necə görünə biləcəyini anlamaq üçün vacib olduğunu qeyd etdi. Webber, öz çempionluq mübarizəsində karyerasının sonunda "qoca bir it" olduğunu, Piastrinin isə karyerasının başlanğıcında olduğunu vurğulayaraq, bu fərqlərin müxtəlif nüanslar yaratdığını bildirdi. Webber, Piastriyə dəstək olaraq, onu ruhlandırdığını və müəyyən məqamlarda ona kömək etdiyini də əlavə etdi.

Пиастри: Трудности в Формуле 1, поддержка от Уэббера
В то время как напряженная борьба в гонках Формулы 1 продолжается, ситуация молодого пилота Оскара Пиастри находится в центре внимания. Пиастри, уступивший лидерство своему товарищу по команде Ландо Норрису на Гран-при Мексики, также показал неудачный результат на гонке в Бразилии. Эта ситуация вызывает вопросы относительно его мотивации и производительности в будущих гонках.
Redaksiya сообщает, что менеджер Оскара Пиастри и бывший пилот Формулы 1 Марк Уэббер заявил, что австралийский гонщик обладает мотивацией исправить ситуацию по мере приближения к последним трем этапам сезона. Уэббер отметил, что Пиастри отстает от своего товарища по команде Ландо Норриса в рейтинге пилотов. Норрис захватил лидерство на Гран-при Мексики и провел отличный уик-энд в Бразилии, увеличив свое преимущество до 24 очков. Хотя Пиастри борется со своим товарищем по команде за свой первый титул пилота, следует также учитывать угрозу со стороны четырехкратного чемпиона Макса Ферстаппена.
Пилот Red Bull совершил мощное возвращение после летнего перерыва, выиграв Гран-при Италии, Азербайджана и Соединенных Штатов Америки. Для сравнения, Пиастри не поднимался на подиум с Гран-при Италии. Уэббер, обсуждая выступление Пиастри в беседе с "Channel 4" после Гран-при Бразилии, подчеркнул, что у него есть мотивация и характер, чтобы исправить ситуацию. Он объяснил: "Его нужно исправить! Я не думаю, что его мотивация низка. У него был трудный период, но это связано с борьбой с характером, с глубокой мотивацией, необходимой для возвращения в этот момент. Это его третий год в F1, поэтому он должен найти этот характер, чтобы вернуться". Уэббер также отметил "невероятное путешествие Пиастри в начале его карьеры" и его поддержку соотечественнику в борьбе за чемпионство.
Уэббер подчеркнул, что борьба Пиастри за чемпионство мира на раннем этапе его карьеры — это "невероятное путешествие". Он отметил, что важно понять, как эта ситуация может выглядеть для молодого пилота, не оказывая на него слишком большого давления. Уэббер подчеркнул, что в своей борьбе за чемпионство он был "старым псом" в конце своей карьеры, тогда как Пиастри находится в начале своей карьеры, и эти различия создают различные нюансы. Уэббер также добавил, что, поддерживая Пиастри, он вдохновлял его и помогал ему в определенные моменты.