“Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Pakistan İslam Respublikası Hökuməti arasında Pakistan İslam Respublikasında “ASAN xidmət” təcrübəsinin tətbiqi istiqamətində əməkdaşlığa dair Saziş” təsdiqlənib.
Fərmana əsasən, 2025-ci il sentyabrın 10-da İslamabad şəhərində imzalanmış “Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Pakistan İslam Respublikası Hökuməti arasında Pakistan İslam Respublikasında “ASAN xidmət” təcrübəsinin tətbiqi istiqamətində əməkdaşlığa dair Saziş” təsdiq edilib.
Sənəddə Saziş qüvvəyə mindikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinə onun müddəalarının həyata keçirilməsini təmin etmək, həmçinin Xarici İşlər Nazirliyinə Sazişin qüvvəyə minməsi üçün zəruri olan dövlətdaxili prosedurların yerinə yetirildiyi barədə Pakistan İslam Respublikası Hökumətinə bildiriş göndərmək tapşırılıb.

The “Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Islamic Republic of Pakistan on cooperation towards the implementation of the “ASAN xidmət” experience in the Islamic Republic of Pakistan” has been approved.
According to the Decree, the “Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Islamic Republic of Pakistan on cooperation towards the implementation of the “ASAN xidmət” experience in the Islamic Republic of Pakistan,” signed in Islamabad on September 10, 2025, has been approved.
The document instructs the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan to ensure the implementation of its provisions after the Agreement enters into force, and also instructs the Ministry of Foreign Affairs to send a notification to the Government of the Islamic Republic of Pakistan regarding the completion of the necessary domestic procedures for the Agreement to enter into force.