Pakistan qırıcıları İran səmalarına daxil olub, İsrailə xəbərdarlıq etdi
Pakistan Hərbi Hava Qüvvələrinə məxsus döyüş təyyarələrinin İranın hava məkanına daxil olduğu barədə məlumat yayılıb. Bu təyyarələr İranın danışıqlar heyətini İslamabada müşayiət etmək üçün nəzərdə tutulub.
Redaksiya məlumat verir ki, bu addım İran heyətinin təhlükəsizliyini təmin etmək məqsədi daşıyır. Danışıqlar heyəti Pakistana əhəmiyyətli bir səfər çərçivəsində yola düşüb.
Verilən açıqlamada bildirilib ki, Pakistan döyüş təyyarələri İran heyətinə qarşı mümkün İsrail hücumuna dərhal cavab verməyə hazırdır. Bu bəyanat bölgədəki gərginliyin fonunda mühüm əhəmiyyət kəsb edir və diplomatik missiyanın təhlükəsizliyinə xüsusi diqqət yetirildiyini göstərir.

Распространилась информация о том, что боевые самолеты ВВС Пакистана вошли в воздушное пространство Ирана. Эти самолеты предназначены для сопровождения иранской делегации на переговоры в Исламабад.
Редакция сообщает, что этот шаг направлен на обеспечение безопасности иранской делегации. Делегация отправилась в Пакистан в рамках важного визита.
В сделанном заявлении говорится, что пакистанские боевые самолеты готовы немедленно отреагировать на возможное нападение Израиля на иранскую делегацию. Это заявление имеет важное значение на фоне напряженности в регионе и демонстрирует особое внимание к безопасности дипломатической миссии.