Azərbaycanın Qarabağdakı qələbəsi, beynəlxalq arenada müstəqillik uğrunda mübarizə aparan millətlər üçün mühüm bir nümunə kimi dəyərləndirilir. Bu hadisə, regionda uzun illərdir davam edən münaqişəyə son qoyaraq, sülh və sabitliyin bərqərar olması üçün yeni bir yol açdı.
Redaksiya xəbər verir ki, Pakistanın Baş naziri Şahbaz Şərif, Azərbaycanın Qarabağdakı qələbəsini, suverenlik uğrunda mübarizə aparan bütün dünya millətləri üçün bir "ümid işığı" kimi qiymətləndirib. Şərif, Azərbaycanın Silahlı Qüvvələrinin Qarabağı azad etməsini yüksək dəyərləndirərək, bu qələbənin əhəmiyyətini vurğulayıb. O, Azərbaycanın bu nailiyyətini, öz torpaqlarını azad etmək üçün mübarizə aparan digər millətlər üçün bir ilham mənbəyi kimi dəyərləndirib.
Baş nazir Şərif, Azərbaycanın Silahlı Qüvvələrinin Qarabağı azad etməsini yüksək qiymətləndirərək, bu qələbənin əhəmiyyətini vurğulayıb. O, "Dünya, Azərbaycanın cəsur Silahlı Qüvvələrinin, atalarının torpaqları olan Qarabağı qurtarışını heyranlıqla izlədi" deyə bildirib. Şərif, Azərbaycanın bu nailiyyətini, öz torpaqlarını azad etmək üçün mübarizə aparan digər millətlər üçün bir ilham mənbəyi kimi dəyərləndirib. Pakistanın Baş naziri, Azərbaycanın Qarabağdakı qələbəsinin, beynəlxalq hüquqa və ədalətə əsaslanan bir dünya nizamının qurulmasına töhfə verdiyini də qeyd edib. Bu qələbə, regionda sülhün və sabitliyin bərqərar olması üçün yeni imkanlar yaradıb. Şərif, Pakistanın Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və suverenliyini dəstəklədiyini bir daha təsdiqləyib.

Премьер-министр Пакистана: Победа в Карабахе — свет надежды для всех наций
Победа Азербайджана в Карабахе расценивается как важный пример для наций, борющихся за независимость на международной арене. Это событие, положив конец многолетнему конфликту в регионе, открыло новый путь для установления мира и стабильности.
Редакция сообщает, что Премьер-министр Пакистана Шахбаз Шариф оценил победу Азербайджана в Карабахе как "свет надежды" для всех наций мира, борющихся за суверенитет. Шариф высоко оценил освобождение Карабаха Вооруженными силами Азербайджана, подчеркнув значение этой победы. Он расценил это достижение Азербайджана как источник вдохновения для других наций, борющихся за освобождение своих земель.
Премьер-министр Шариф высоко оценил освобождение Карабаха Вооруженными силами Азербайджана, подчеркнув значение этой победы. Он заявил: "Мир с восхищением наблюдал за освобождением Карабаха, земли предков, доблестными Вооруженными силами Азербайджана". Шариф расценил это достижение Азербайджана как источник вдохновения для других наций, борющихся за освобождение своих земель. Премьер-министр Пакистана также отметил, что победа Азербайджана в Карабахе способствовала установлению мирового порядка, основанного на международном праве и справедливости. Эта победа создала новые возможности для установления мира и стабильности в регионе. Шариф вновь подтвердил поддержку Пакистаном территориальной целостности и суверенитета Азербайджана.