Noboa: "Guayakildə vətəndaşların rifahı üçün yeni addımlar atılır"
Ekvador Respublikasının Prezidenti Daniel Noboa, hökumətin fəaliyyətlərinin ölkənin ən böyük şəhəri olan Guayakildə cəmləşəcəyini bildirib. Bu qərar, ölkənin sosial və iqtisadi inkişafına yönəlmiş bir sıra tədbirlərin həyata keçirilməsi ilə əlaqədardır. Prezidentin bu istiqamətdəki səyləri, vətəndaşların həyat səviyyəsini yüksəltmək və ölkənin gələcəyi üçün daha yaxşı imkanlar yaratmaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, Prezident Noboa, fevralın 13-də, Guayakildə təhsil, iş və mənzil sahəsində imkanların yaradılmasına həsr olunmuş bir tədbirdə iştirak edib. O, Guayakilin "artıq kifayət qədər" "istədiklərini edən siyasətçilərdən" əziyyət çəkdiyini vurğulayıb. Prezident, hökumətin vəzifəsinin vətəndaşlara evlər təqdim etmək, mənzil problemlərinə həll yolları tapmaq, gənclərə universitet yataqxanaları təmin etmək, əvvəllər təhsil imkanı olmayan gənclərə təqaüdlər vermək və sənətkarlarımıza təlimlər keçmək olduğunu bildirib.
Noboa, çıxışında idman, mədəniyyət və ən əsası təhlükəsizliyin inkişaf etdirilməsinə çalışdıqlarını qeyd edib. O, hökumətin "bir neçə həftə ərzində gündəlik olaraq ərazidə problemləri həll edərək, həll yolları təqdim edərək çalışacağını" bildirib. Daha əvvəl Noboa, Dauledə başqa bir tədbirdə iştirak edib. Orada, istehsalçılardan birbaşa 20.000 ton düyü alınacağını elan edib. Bu addımlar, hökumətin vətəndaşların rifahını yaxşılaşdırmaq və ölkənin iqtisadiyyatını gücləndirmək məqsədi daşıyan genişmiqyaslı siyasətinin bir hissəsidir.

President of the Republic of Ecuador Daniel Noboa stated that the government's activities will be concentrated in Guayaquil, the country's largest city. This decision is related to the implementation of a series of measures aimed at the social and economic development of the country. The President's efforts in this direction aim to raise the living standards of citizens and create better opportunities for the country's future.
Redaksiya reports that on February 13, President Noboa participated in an event in Guayaquil dedicated to creating opportunities in education, employment, and housing. He emphasized that Guayaquil has suffered enough from "politicians who do what they want." The President stated that the government's duty is to provide homes to citizens, find solutions to housing problems, provide university dormitories for young people, offer scholarships to young people who previously lacked educational opportunities, and provide training for our artisans.
In his speech, Noboa noted that they are working to develop sports, culture, and most importantly, security. He stated that the government "will work daily for several weeks, solving problems in the area and presenting solutions." Earlier, Noboa participated in another event in Daule. There, he announced that 20,000 tons of rice would be purchased directly from producers. These steps are part of the government's broad policy aimed at improving the welfare of citizens and strengthening the country's economy.