Netanyahu İran müharibəsi ilə bağlı milli çıxış etdi
İsrail Baş naziri Binyamin Netanyahu cümə axşamı xalqa müraciət edərək İranla müharibənin gedişatı barədə məlumat verib. Netanyahu çıxışında dəfələrlə ABŞ prezidenti Donald Trampı tərifləyərək, "gələcəyimizi qorumaq səylərinə rəhbərlik etdiyinə görə" ona təşəkkür edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Netanyahu çıxışında müharibənin gedişatı ilə bağlı ətraflı məlumat verib. O, xüsusilə İranın regiondakı fəaliyyətlərinə toxunub və İsrailin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün atılan addımları vurğulayıb. Baş nazir, həmçinin, beynəlxalq tərəfdaşlarla əməkdaşlığın vacibliyini qeyd edib.
Baş nazir Binyamin Netanyahu, ABŞ prezidenti Donald Trampın "gələcəyimizi qorumaq səylərinə rəhbərlik etdiyinə" dair ifadələri ilə ona minnətdarlığını bildirib. Bu təşəkkür, iki ölkə arasında mövcud olan strateji əməkdaşlığın və regional təhlükəsizlik məsələlərindəki ortaq maraqların bir göstəricisi kimi dəyərləndirilir. Netanyahu, İsrailin qarşılaşdığı təhdidlərə qarşı mübarizədə beynəlxalq dəstəyin əhəmiyyətini bir daha vurğulayıb.

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu addressed the nation on Thursday, providing an update on the course of the war with Iran. In his speech, Netanyahu repeatedly praised U.S. President Donald Trump, thanking him for "leading efforts to protect our future."
Redaksiya reports that Netanyahu provided detailed information on the progress of the war in his speech. He specifically touched upon Iran's activities in the region and emphasized the steps taken to ensure Israel's security. The Prime Minister also noted the importance of cooperation with international partners.
Prime Minister Benjamin Netanyahu expressed his gratitude to U.S. President Donald Trump with statements that he is "leading efforts to protect our future." This gratitude is assessed as an indicator of the strategic cooperation between the two countries and their shared interests in regional security issues. Netanyahu once again emphasized the importance of international support in the fight against the threats facing Israel.