Netanyahu İran müharibəsi ilə bağlı milli çıxış etdi
İsrail Baş naziri Binyamin Netanyahu cümə axşamı xalqa müraciət edərək İranla müharibənin gedişatı barədə məlumat verib. Netanyahu çıxışında dəfələrlə ABŞ prezidenti Donald Trampı tərifləyərək, "gələcəyimizi qorumaq səylərinə rəhbərlik etdiyinə görə" ona təşəkkür edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Netanyahu çıxışında müharibənin gedişatı ilə bağlı ətraflı məlumat verib. O, xüsusilə İranın regiondakı fəaliyyətlərinə toxunub və İsrailin təhlükəsizliyini təmin etmək üçün atılan addımları vurğulayıb. Baş nazir, həmçinin, beynəlxalq tərəfdaşlarla əməkdaşlığın vacibliyini qeyd edib.
Baş nazir Binyamin Netanyahu, ABŞ prezidenti Donald Trampın "gələcəyimizi qorumaq səylərinə rəhbərlik etdiyinə" dair ifadələri ilə ona minnətdarlığını bildirib. Bu təşəkkür, iki ölkə arasında mövcud olan strateji əməkdaşlığın və regional təhlükəsizlik məsələlərindəki ortaq maraqların bir göstəricisi kimi dəyərləndirilir. Netanyahu, İsrailin qarşılaşdığı təhdidlərə qarşı mübarizədə beynəlxalq dəstəyin əhəmiyyətini bir daha vurğulayıb.

Премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху в четверг обратился к нации с информацией о ходе войны с Ираном. В своей речи Нетаньяху неоднократно хвалил президента США Дональда Трампа, благодаря ему «за руководство усилиями по защите нашего будущего».
Редакция сообщает, что Нетаньяху подробно рассказал о ходе войны в своем выступлении. Он особо коснулся деятельности Ирана в регионе и подчеркнул шаги, предпринятые для обеспечения безопасности Израиля. Премьер-министр также отметил важность сотрудничества с международными партнерами.
Премьер-министр Биньямин Нетаньяху выразил благодарность президенту США Дональду Трампу, заявив, что он «руководит усилиями по защите нашего будущего». Эта благодарность расценивается как показатель стратегического сотрудничества между двумя странами и общих интересов в вопросах региональной безопасности. Нетаньяху еще раз подчеркнул важность международной поддержки в борьбе с угрозами, с которыми сталкивается Израиль.