Gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov Azərbaycan İdman Akademiyasında idman federasiyalarının nümayəndələri ilə 22-ci görüşünü keçirib.
Görüş zamanı nazir son dövrdə idman sahəsində görülən işlər, əldə olunan nəticələr və qarşıda duran vəzifələr barədə ətraflı məlumat verib.
Tədbirdə XXXII Ümumdünya Yay Universiadası (FISU), XII Dünya Oyunları, XVIII Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalı və Avropa Gənclər Paralimpiya Oyunları ilə bağlı hesabatlar dinlənilib. Həmçinin VI İslam Həmrəyliyi Oyunlarına, eləcə də bu il Azərbaycanda keçiriləcək III MDB Oyunlarına hazırlıq vəziyyəti barədə məlumat verilib.
İclasda həmçinin idman ictimaiyyəti nümayəndələrinin işğaldan azad edilmiş bölgələrə səfərləri, maliyyə məsələləri, fəxri adların verilməsi, Milli İdman Tibb və Reabilitasiya İnstitutunun fəaliyyəti və idman tibbi sahəsində görüləcək işlər barədə təqdimatlar dinlənilib. Eləcə də, "Tədbirvar" (tedbirvar.az) platforması və federasiyaların sosial media fəaliyyəti barədə hesabatlar təqdim edilib və gündəlikdəki digər məsələlər müzakirə olunub.

Министр встретился с представителями спортивных федераций
Министр молодежи и спорта Фарид Гаибов провел 22-ю встречу с представителями спортивных федераций в Азербайджанской спортивной академии.
В ходе встречи министр подробно проинформировал о работе, проделанной в сфере спорта за последнее время, достигнутых результатах и предстоящих задачах.
На мероприятии были заслушаны отчеты, касающиеся XXXII Всемирной летней Универсиады (FISU), XII Всемирных игр, XVIII Европейского юношеского летнего олимпийского фестиваля и Европейских юношеских Паралимпийских игр. Также была предоставлена информация о подготовке к VI Играм исламской солидарности, а также к III Играм СНГ, которые пройдут в этом году в Азербайджане.
На заседании также были заслушаны презентации о поездках представителей спортивной общественности в освобожденные от оккупации регионы, финансовых вопросах, присвоении почетных званий, деятельности Национального института спортивной медицины и реабилитации и предстоящей работе в области спортивной медицины. Кроме того, были представлены отчеты о платформе "Tədbirvar" (tedbirvar.az) и деятельности федераций в социальных сетях, а также обсуждены другие вопросы повестки дня.