Müdafiə Nazirliyinin adının dəyişdirilməsi 52 milyon dollara başa gələcək
Pentaqon Konqresdən Müdafiə Nazirliyinin adının rəsmən “Müharibə Nazirliyi” olaraq dəyişdirilməsini xahiş edir. Bu dəyişikliyin təxminən 52 milyon dollara başa gələcəyi qiymətləndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu təklif ABŞ prezidenti Donald Tramp tərəfindən keçən sentyabr ayında verilmiş icra sərəncamının ardınca irəli sürülüb. Bu sərəncam nazirliyin adının dəyişdirilməsi məsələsini gündəmə gətirib.
Qeyd olunan 52 milyon dollarlıq məbləğ adın dəyişdirilməsi ilə bağlı inzibati və logistik xərcləri əhatə edəcəkdir. Bu vəsait sənədləşmə, lövhələrin dəyişdirilməsi və digər əlaqəli işlər üçün nəzərdə tutulub.

Смена названия Министерства обороны обойдется в 52 миллиона долларов
Пентагон просит Конгресс официально изменить название Министерства обороны на «Министерство войны». По оценкам, это изменение обойдется примерно в 52 миллиона долларов.
Редакция сообщает, что это предложение было выдвинуто после исполнительного указа, изданного президентом США Дональдом Трампом в сентябре прошлого года. Этот указ поднял вопрос об изменении названия министерства.
Упомянутая сумма в 52 миллиона долларов покроет административные и логистические расходы, связанные с изменением названия. Эти средства предназначены для оформления документов, замены вывесок и других сопутствующих работ.