Müdafiə Nazirliyinin adının dəyişdirilməsi 52 milyon dollara başa gələcək
Pentaqon Konqresdən Müdafiə Nazirliyinin adının rəsmən “Müharibə Nazirliyi” olaraq dəyişdirilməsini xahiş edir. Bu dəyişikliyin təxminən 52 milyon dollara başa gələcəyi qiymətləndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu təklif ABŞ prezidenti Donald Tramp tərəfindən keçən sentyabr ayında verilmiş icra sərəncamının ardınca irəli sürülüb. Bu sərəncam nazirliyin adının dəyişdirilməsi məsələsini gündəmə gətirib.
Qeyd olunan 52 milyon dollarlıq məbləğ adın dəyişdirilməsi ilə bağlı inzibati və logistik xərcləri əhatə edəcəkdir. Bu vəsait sənədləşmə, lövhələrin dəyişdirilməsi və digər əlaqəli işlər üçün nəzərdə tutulub.

Changing the name of the Ministry of Defense will cost 52 million dollars
The Pentagon is asking Congress to officially change the name of the Ministry of Defense to “Ministry of War.” This change is estimated to cost approximately 52 million dollars.
The editorial office reports that this proposal was put forward following an executive order issued by US President Donald Trump last September. This order brought the issue of changing the ministry's name to the agenda.
The aforementioned 52 million dollar amount will cover administrative and logistical costs related to the name change. These funds are allocated for documentation, changing of signs, and other related work.