ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələri müharibə dövründə 850-dən çox “Tomahawk” raketi atıb. Bu göstərici ABŞ-ın hazır döyüş sursat ehtiyatının təxminən 21%-ni təşkil edir.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ-ın illik “Tomahawk” istehsal gücü təxminən 90–100 qurğu səviyyəsindədir. Ehtiyatların isə sürətlə tükənməsi qeyd olunur.
Məlumatda “Tomahawk” raketlərinin buraxılış həcmi ilə hazır ehtiyat arasındakı nisbət də vurğulanır. Həmçinin istehsal gücünün mövcud tələbatı tam ödəmədiyi təsiri yaradan ehtiyat azalmasının davam etdiyi bildirilir.

US Military's "Tomahawk" Ammunition is Depleting Based on Content
The US Navy has fired over 850 "Tomahawk" missiles during wartime. This figure represents approximately 21% of the US's current ammunition reserves.
According to reports, the US's annual "Tomahawk" production capacity is around 90-100 units. Reserves are noted to be rapidly depleting.
The information also highlights the ratio between the volume of "Tomahawk" missile launches and current reserves. It is further stated that the reduction in reserves continues, creating the impression that production capacity does not fully meet existing demand.