Messi Ağ Evdə: Futbolun ən yaxşısı kimdir?
Futbolun ulduzu Lionel Messi və "İnter Mayami" klubu, MLS Kubokundakı qələbələrini qeyd etmək məqsədilə Ağ Evdə ABŞ prezidenti Donald Tramp ilə görüşüb.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Tramp, Messi ilə braziliyalı əfsanəvi futbolçu Pelé arasında kimin daha yaxşı olduğu barədə sual qaldırıb.
Martın 6-sı, 2026-cı il tarixdə baş tutan ziyarətdə ABŞ prezidenti Donald Tramp "İnter Mayami" komandasını qəbul edib və oyunçularla, həmçinin texniki heyətlə bir araya gəlib. Tramp çıxışı zamanı "Daha əvvəl heç bir prezidentin demədiyi bir şeyi demək imtiyazına sahibəm: Lionel Messi, Ağ Evə xoş gəlmisiniz," deyərək, mövcud Dünya Kubokunun ən yaxşı oyunçusuna imzalanmış bir top hədiyyə edib.
Ziyarətdən əvvəl, dünyanın ən populyar idmançılarından biri hesab olunan Messinin iştirak edib-etməyəcəyi barədə suallar olsa da, CNN telekanalı onun iştirakını təsdiqləyib. "İnter Mayami"nin həmsahibi Corc Mas komandanın ilk çempionluğa doğru yolculuğundan bəhs edib və Trampa forma, top və saat hədiyyə edib.
Tramp, Messi ilə Pelé arasında kimin daha yaxşı oyunçu olduğu barədə sual verərək, Messiyə işarə edərək "Məncə odur," deyib. ABŞ prezidenti çıxışı zamanı 2020-ci il prezident seçkilərinin saxtalaşdırıldığı barədə əsassız iddialarını təkrarlayıb və ABŞın Kübaya mümkün müdaxiləsindən danışıb.
CNNin məlumatına görə, "İnter Mayami"nin digər həmsahibi David Bekhem, həyat yoldaşı Viktoriya ilə birlikdə dəb şousunda iştirak etmək üçün Avropada olduğundan Ağ Evə gəlməyib.
Lionel Messi daha əvvəl heç vaxt Ağ Evdə olmamışdı. ABŞ-nin sabiq prezidenti Co Bayden keçən il argentinalı ulduza Prezident Azadlıq medalını təqdim etsə də, Messi proqramının üst-üstə düşməsi səbəbindən mərasimə qatıla bilməmişdi. Messi dünyanın ən çox qazanan futbolçuları və idmançıları arasında yer alır. Forbes jurnalının 2025-ci il üzrə dünyanın ən çox qazanan futbolçuları siyahısında 130 milyon dollar gəlirlə ikinci yerdə qərarlaşan Messi, 280 milyon dollar qazanan Ronaldodan sonra ikinci olub. O, həmçinin 2025-ci ildə dünyanın ən çox qazanan beşinci idmançısı olub.

Messi at the White House: Who is the Greatest Footballer?
Football star Lionel Messi and Inter Miami club met with US President Donald Trump at the White House to celebrate their MLS Cup victory.
Redaksiya reports that during the meeting, Trump raised the question of who is better between Messi and legendary Brazilian footballer Pelé.
During the visit, which took place on March 6, 2026, US President Donald Trump received the Inter Miami team and met with the players as well as the technical staff. In his speech, Trump presented the current World Cup's best player with an autographed ball, saying, "I have the privilege of saying something no president has said before: Welcome to the White House, Lionel Messi."
Although there were questions prior to the visit about whether Messi, considered one of the world's most popular athletes, would attend, CNN confirmed his participation. Inter Miami co-owner Jorge Mas spoke about the team's journey to their first championship and presented Trump with a jersey, ball, and watch.
Trump, asking who was the better player between Messi and Pelé, remarked, "I think it's him," gesturing towards Messi. During his speech, the US President reiterated his unsubstantiated claims about the 2020 presidential election being rigged and spoke about a potential US intervention in Cuba.
According to CNN, Inter Miami's other co-owner, David Beckham, did not attend the White House as he was in Europe with his wife Victoria to attend a fashion show.
Lionel Messi had never been to the White House before. Although former US President Joe Biden presented the Argentine star with the Presidential Medal of Freedom last year, Messi was unable to attend the ceremony due to a scheduling conflict. Messi ranks among the highest-earning footballers and athletes in the world. In Forbes magazine's 2025 list of the world's highest-earning footballers, Messi ranked second with an income of $130 million, behind Ronaldo who earned $280 million. He also ranked as the fifth highest-earning athlete in the world in 2025.