Paris Sen-Jermen və keçmiş ulduzu Kilian Mbappe arasındakı hüquqi mübahisə yeni bir mərhələyə qədəm qoyub. Bu, həm futbol dünyasında, həm də maliyyə dairələrində böyük maraq doğurur. Məsələnin mahiyyəti, Paris klubunun Fransa milli komandasının hazırkı kapitanı ilə hesablaşmalarını tamamlamaq üçün qarşılaşdığı ciddi bir son tarixdən ibarətdir.
Redaksiya xəbər verir ki, Paris əmək məhkəməsinin 2025-ci ilin dekabr ayında verdiyi qərardan sonra, Paris klubu Mbappe ilə olan ödənişləri tamamlamaq üçün səkkiz günlük bir müddətə malikdir. Məhkəmənin qərarına əsasən, klubun futbolçuya ödəməli olduğu ümumi məbləğ 60.9 milyon avro təşkil edir. Bu məbləğin 55 milyonu ödənilməmiş maaş və bonuslar, 5.9 milyonu isə məzuniyyət və faizlər üçün nəzərdə tutulub.
PSG, indiyə qədər yalnız əsas məbləği, yəni 55 milyon avronu köçürüb, lakin qalan hissəni ödəməkdən imtina edib. Bu qismən ödənişsizlik səbəbindən məhkəmə, kluba ödənişi tamamlamaq üçün səkkiz günlük bir müddət verib. Əks təqdirdə, Mbappenin vəkillərinə klubun bank hesablarına birbaşa həbs qoymaq səlahiyyəti verilib. Bu vəziyyət, futbolçu ilə yeddi mövsüm ərzində ev olmuş komanda arasındakı münasibətlərdə ən aşağı nöqtəni göstərir.
PSG, faizlərin ödənilməməsini əsaslandırmağa çalışsa da, oyunçunun hüquq komandası qərarın icrasını tələb etməkdə qərarlıdır. Bu maliyyə nəticəsi, Mbappenin "Park-de-Prens"dəki idman mirasına kölgə salır və hər iki tərəf arasındakı ayrılığın tam və qəti olduğunu vurğulayır. Bu hadisə, futbol dünyasında klublar və oyunçular arasındakı maliyyə mübahisələrinin nəticələrini bir daha gündəmə gətirir.

A legal dispute between Paris Saint-Germain and its former star Kylian Mbappe has entered a new phase. This is generating significant interest in both the football world and financial circles. The essence of the matter lies in a critical deadline the Paris club faces to finalize its settlements with the current captain of the French national team.
According to Redaksiya, following a Paris labor court ruling in December 2025, the Paris club has an eight-day period to complete payments to Mbappe. Based on the court's decision, the total amount the club owes the player is 60.9 million euros. Of this sum, 55 million euros are for unpaid wages and bonuses, while 5.9 million euros are allocated for vacation pay and interest.
PSG has so far only transferred the principal amount, which is 55 million euros, but has refused to pay the remaining balance. Due to this partial non-payment, the court has given the club an eight-day deadline to finalize the payment. Otherwise, Mbappe's lawyers will be authorized to directly seize the club's bank accounts. This situation marks the lowest point in the relationship between the player and the team he called home for seven seasons.
Although PSG is attempting to justify the non-payment of interest, the player's legal team is determined to enforce the ruling. This financial outcome casts a shadow over Mbappe's sporting legacy at the Parc des Princes and underscores the definitive and final nature of the separation between both parties. This event once again brings to the forefront the consequences of financial disputes between clubs and players in the football world.