Mariya Korina Maçado Venesuela hakimiyyətini kəskin tənqid etdi
Venesuelanın müxalifət lideri və Nobel Sülh mükafatı laureatı Mariya Korina Maçado ölkənin mövcud hakimiyyəti ilə bağlı kəskin açıqlamalar verib. O, vitse-prezident Delsi Rodrigesin etibarlılıqdan uzaq olduğunu bildirərək, hakim rejimin mahiyyətinin cəmiyyətə yaxşı məlum olduğunu vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Mariya Korina Maçado çıxışında “Delsi Rodrigesə heç kim etibar etmir. Hamı bu rejimin nə olduğunu bilir, biz cinayətkarlardan danışırıq” ifadələrini işlədib. Onun sözlərinə görə, Venesuelada mövcud siyasi idarəçilik hüquqi və əxlaqi legitimliyini itirib.
Müxalifət lideri ölkənin böyük təbii və iqtisadi resurslara malik olduğunu da qeyd edib. O bildirib ki, Venesuela bu resurslardan səmərəli istifadə etmək niyyətindədir və Amerika şirkətlərinin ölkəyə investisiya yatırmasını arzulayır.
Mariya Korina Maçadonun açıqlamaları Venesuelada davam edən siyasi böhran, beynəlxalq təcrid və iqtisadi çətinliklər fonunda səsləndirilib və müxalifətin xarici investisiyalar vasitəsilə ölkənin gələcəyini yenidən qurmaq istəyini bir daha gündəmə gətirib.

Venezuelan opposition leader and Nobel Peace Prize laureate Maria Corina Machado has made sharp statements regarding the country's current authorities. She declared Vice President Delcy Rodríguez untrustworthy, emphasizing that the essence of the ruling regime is well-known to society.
The editorial reports that Maria Corina Machado stated in her speech, “Nobody trusts Delcy Rodríguez. Everyone knows what this regime is, we are talking about criminals.” According to her, the current political administration in Venezuela has lost its legal and moral legitimacy.
The opposition leader also noted that the country possesses vast natural and economic resources. She stated that Venezuela intends to use these resources effectively and desires American companies to invest in the country.
Maria Corina Machado's statements were made against the backdrop of Venezuela's ongoing political crisis, international isolation, and economic difficulties, once again bringing to the forefront the opposition's desire to rebuild the country's future through foreign investment.