Futbol dünyasında baş verən son hadisələr, məşhur məşqçilərin gələcək taleyi ilə bağlı müzakirələri də gündəmə gətirib. İngilis mətbuatında yayılan məlumatlar, Roberto Mançininin "Mançester Yunayted" klubunda baş verə biləcək dəyişikliklərlə bağlı fikirlərini ortaya çıxarıb.
Redaksiya xəbər verir ki, İtaliyalı mütəxəssis Roberto Mançini, dostlarına bildirib ki, əgər Ruben Amorim vəzifəsindən azad olunarsa, "Mançester Yunayted"in yeni baş məşqçisi ola bilər. Bu iddia, "The Sun" nəşrində dərc olunan məqalədə yer alıb. Məqalədə qeyd olunur ki, Mançini, Amorimin vəzifəsindən kənarlaşdırılması halında, "Old Trafford"da yeni bir vəzifəyə namizəd ola biləcəyini düşünür.
"Mançester Yunayted"in mövsümə uğursuz başlaması, komandanın baş məşqçisi ilə bağlı sualların yaranmasına səbəb olub. Premyer Liqada keçirilən yeddi oyunda cəmi 10 xal toplayan komandanın performansı, klub rəhbərliyini narahat edir. Mançininin adı, Amorimin yerinə gələ biləcək potensial namizədlər arasında hallanır. Mançini, İtaliya millisi ilə Avropa Çempionatında qazandığı uğurlara baxmayaraq, 2022-ci il Dünya Kubokuna vəsiqə qazana bilməməsi ilə də yadda qalıb.
Mançininin karyerasında İtaliya millisi ilə əldə etdiyi nailiyyətlər və uğursuzluqlar da diqqətdən kənarda qalmayıb. O, 2020-ci ildə İtaliya millisini Avropa çempionu edib. Lakin, 2022-ci il Dünya Kubokuna vəsiqə qazana bilməməsi də onun karyerasında mühüm bir məqam olaraq qeyd olunur. Mançini, Səudiyyə Ərəbistanı millisi ilə 18 oyun keçirdikdən sonra, 2024-cü ilin oktyabr ayında vəzifəsindən azad edilib və hazırda bir ildir ki, heç bir komandada çalışmır. Məlumata görə, Mançini, "Mançester Yunayted"in həmsahibi ser Cim Ratklif ilə Fransanın cənubunda, hər ikisinin mülkiyyətə sahib olduğu müxtəlif sosial tədbirlərdə görüşüb.

Recent events in the football world have also brought discussions about the future fate of famous coaches to the agenda. Information published in the English press has revealed Roberto Mancini's thoughts on potential changes at Manchester United.
Redaksiya reports that Italian specialist Roberto Mancini has told friends that if Ruben Amorim is dismissed from his position, he could become Manchester United's new head coach. This claim was published in an article in "The Sun". The article notes that Mancini believes he could be a candidate for a new role at "Old Trafford" if Amorim is removed from his position.
Manchester United's unsuccessful start to the season has led to questions about the team's head coach. The team's performance, having collected only 10 points in seven Premier League matches, is concerning the club management. Mancini's name is being mentioned among potential candidates to replace Amorim. Despite his successes with the Italian national team in the European Championship, Mancini is also remembered for failing to qualify for the 2022 World Cup.
Mancini's achievements and failures with the Italian national team in his career have also not gone unnoticed. He made the Italian national team European champions in 2020. However, his failure to qualify for the 2022 World Cup is also noted as a significant point in his career. After playing 18 matches with the Saudi Arabian national team, Mancini was dismissed from his position in October 2024 and has not worked with any team for a year now. According to reports, Mancini has met with Manchester United co-owner Sir Jim Ratcliffe at various social events in the south of France, where both own property.