Futbol dünyasında baş verən son hadisələr, məşhur məşqçilərin gələcək taleyi ilə bağlı müzakirələri də gündəmə gətirib. İngilis mətbuatında yayılan məlumatlar, Roberto Mançininin "Mançester Yunayted" klubunda baş verə biləcək dəyişikliklərlə bağlı fikirlərini ortaya çıxarıb.
Redaksiya xəbər verir ki, İtaliyalı mütəxəssis Roberto Mançini, dostlarına bildirib ki, əgər Ruben Amorim vəzifəsindən azad olunarsa, "Mançester Yunayted"in yeni baş məşqçisi ola bilər. Bu iddia, "The Sun" nəşrində dərc olunan məqalədə yer alıb. Məqalədə qeyd olunur ki, Mançini, Amorimin vəzifəsindən kənarlaşdırılması halında, "Old Trafford"da yeni bir vəzifəyə namizəd ola biləcəyini düşünür.
"Mançester Yunayted"in mövsümə uğursuz başlaması, komandanın baş məşqçisi ilə bağlı sualların yaranmasına səbəb olub. Premyer Liqada keçirilən yeddi oyunda cəmi 10 xal toplayan komandanın performansı, klub rəhbərliyini narahat edir. Mançininin adı, Amorimin yerinə gələ biləcək potensial namizədlər arasında hallanır. Mançini, İtaliya millisi ilə Avropa Çempionatında qazandığı uğurlara baxmayaraq, 2022-ci il Dünya Kubokuna vəsiqə qazana bilməməsi ilə də yadda qalıb.
Mançininin karyerasında İtaliya millisi ilə əldə etdiyi nailiyyətlər və uğursuzluqlar da diqqətdən kənarda qalmayıb. O, 2020-ci ildə İtaliya millisini Avropa çempionu edib. Lakin, 2022-ci il Dünya Kubokuna vəsiqə qazana bilməməsi də onun karyerasında mühüm bir məqam olaraq qeyd olunur. Mançini, Səudiyyə Ərəbistanı millisi ilə 18 oyun keçirdikdən sonra, 2024-cü ilin oktyabr ayında vəzifəsindən azad edilib və hazırda bir ildir ki, heç bir komandada çalışmır. Məlumata görə, Mançini, "Mançester Yunayted"in həmsahibi ser Cim Ratklif ilə Fransanın cənubunda, hər ikisinin mülkiyyətə sahib olduğu müxtəlif sosial tədbirlərdə görüşüb.

Последние события в мире футбола вновь подняли на повестку дня обсуждения о будущем известных тренеров. Информация, распространяемая в английской прессе, раскрыла мысли Роберто Манчини относительно возможных изменений в клубе «Манчестер Юнайтед».
Redaksiya сообщает, что итальянский специалист Роберто Манчини рассказал своим друзьям, что может стать новым главным тренером «Манчестер Юнайтед», если Рубен Аморим будет освобожден от должности. Это утверждение было опубликовано в статье издания «The Sun». В статье отмечается, что Манчини считает себя потенциальным кандидатом на новую должность на «Олд Траффорд» в случае увольнения Аморима.
Неудачное начало сезона для «Манчестер Юнайтед» вызвало вопросы относительно главного тренера команды. Выступление команды, набравшей всего 10 очков в семи матчах Премьер-лиги, беспокоит руководство клуба. Имя Манчини упоминается среди потенциальных кандидатов, которые могут прийти на смену Амориму. Манчини, несмотря на успехи с национальной сборной Италии на чемпионате Европы, также запомнился тем, что не смог квалифицироваться на чемпионат мира 2022 года.
Достижения и неудачи Манчини в его карьере с национальной сборной Италии также не остались без внимания. В 2020 году он привел сборную Италии к победе на чемпионате Европы. Однако неспособность квалифицироваться на чемпионат мира 2022 года также отмечается как важный момент в его карьере. Манчини, после проведения 18 матчей со сборной Саудовской Аравии, был освобожден от должности в октябре 2024 года и в настоящее время уже год не работает ни в одной команде. По имеющимся данным, Манчини встречался с совладельцем «Манчестер Юнайтед» сэром Джимом Рэтклиффом на различных светских мероприятиях на юге Франции, где оба имеют недвижимость.