Makron: Rusiya iqtisadiyyatı sanksiyalardan zərər çəkir
Fransa prezidenti Emmanuel Makron bildirmişdir ki, 2022-ci ilin fevralında Ukraynada müharibə başlayanda bir çox insan onların cavab vermə qabiliyyətinə şübhə ilə yanaşırdı. Lakin o, bu ilkin skeptisizmə baxmayaraq, beynəlxalq birliyin sürətli və qətiyyətli tədbirlər gördüyünü vurğulamışdır.
Redaksiya xəbər verir ki, Makronun sözlərinə görə, müharibənin ilk günündən etibarən Rusiyaya qarşı yekdilliklə sanksiyalar tətbiq olunmuşdur. O qeyd etmişdir ki, hazırda sanksiyaların 20-ci paketi icra edilir və Rusiya iqtisadiyyatı bu tədbirlərdən ciddi şəkildə zərər çəkməkdədir.
Prezident Makron saxta xəbərlərə inanmamağa çağıraraq, Rusiyanın iqtisadiyyatının həqiqətən də sanksiyaların təsiri altında olduğunu təsdiqləmişdir. O, Rusiyanın iqtisadi vəziyyətinin pisləşdiyini və beynəlxalq təzyiqlərin nəticələrinin aydın şəkildə hiss olunduğunu bildirmişdir.

Президент Франции Эмманюэль Макрон заявил, что когда в феврале 2022 года началась война в Украине, многие сомневались в способности ответить на нее. Однако он подчеркнул, что, несмотря на этот первоначальный скептицизм, международное сообщество приняло быстрые и решительные меры.
Редакция сообщает, что, по словам Макрона, с первого дня войны против России были единогласно введены санкции. Он отметил, что в настоящее время реализуется 20-й пакет санкций, и экономика России серьезно страдает от этих мер.
Президент Макрон призвал не верить фейковым новостям, подтвердив, что экономика России действительно находится под влиянием санкций. Он заявил, что экономическое положение России ухудшается, и последствия международного давления ощущаются отчетливо.