Maduro ABŞ məhkəməsində özünü prezident və müharibə əsiri adlandırdı
Nikolas Maduro Manhettendə federal məhkəmədə çıxış edərək özünü Venesuelanın prezidenti və müharibə əsiri hesab etdiyini bildirib, Karakasdakı evində saxlanıldığını deyib.
Redaksiya Reuters istinadla xəbər verir ki, Maduro ABŞ-də qaldırılan narkoterrorizm işi üzrə özünü təqsirli bilmədiyini bəyan edib və hakim onun martın on yeddisində növbəti dinləməyə gəlməsini əmr edib.
Məlumata görə, Maduro müdafiəsi üçün WikiLeaks-in qurucusu Culian Assanjın uzunmüddətli vəkili kimi tanınan Barri Pollakı cəlb edib və iş federal cinayət icraatı çərçivəsində davam edir.

Николас Мадуро, выступая в федеральном суде на Манхэттене, заявил, что считает себя президентом Венесуэлы и военнопленным, находящимся под домашним арестом в своем доме в Каракасе.
Редакция сообщает со ссылкой на Reuters, что Мадуро заявил о своей невиновности по делу о наркотерроризме, возбужденному в США, и судья обязал его явиться на следующее слушание 17 марта.
Согласно информации, Мадуро привлек для своей защиты Барри Поллака, известного как давний адвокат основателя WikiLeaks Джулиана Ассанжа, и дело продолжается в рамках федерального уголовного расследования.