Londonda "YAŞAT" yay məktəbi davam edir
“YAŞAT” Fondunun təşkilatçılığı, “NEQSOL Holding”in, “Norm” ASC-nin və “Bakcell”in sponsorluğu, "Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin tərəfdaşlığı ilə Birləşmiş Krallığın paytaxtı Londonda üçüncü "YAŞAT" yay məktəbi reallaşdırılır.
Yay məktəbi “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində reallaşdırılır və London Universitet Kollecində (University College London – UCL) keçirilir. Proqram müddətində iştirakçılar gündəlik 3 saatlıq ingilis dili dərslərində iştirak edirlər.
Tədrislə yanaşı, proqram çərçivəsində zəngin ekskursiyalar da təşkil olunur. İştirakçılar Temza çayında gəmi turunda və şəhər gəzintisində olublar. Kampus ərazisi ilə tanışlıqdan sonra Kraliça Elizabeth Olimpiya Parkına ziyarət və Kenterberi şəhərinə ekskursiya iştirakçıların marağına səbəb olub.
“YAŞAT” yay məktəbinin əsas məqsədi şəhid övladlarının dünyagörüşünü, dil biliklərini və bacarıqlarını artırmaq, mədəniyyət mübadiləsində aktiv iştiraklarını təmin etmək, vaxtlarını səmərəli keçirmələrinə, yeni tanışlıqlar və dostluqlar əldə etmələrinə dəstək olmaqdır.
Xatırladaq ki, yay məktəbinin iştirakçıları ölkəmizdə 9-cu sinif üzrə buraxılış imtahanında ən uğurlu nəticə əldə etmiş 10 şəhid övladını əhatə edir.

"YAŞAT" Summer School Continues in London
The third "YAŞAT" summer school is being held in London, the capital of the United Kingdom, organized by the "YAŞAT" Fund, sponsored by "NEQSOL Holding", "Norm" OJSC, and "Bakcell", and partnered by "Azerbaijan Airlines" CJSC.
The summer school is being held within the framework of the "Year of Constitution and Sovereignty" and takes place at University College London (UCL). During the program, participants attend daily 3-hour English language lessons.
In addition to studies, rich excursions are also organized within the program. Participants took a boat tour on the River Thames and a city walk. After familiarizing themselves with the campus area, a visit to Queen Elizabeth Olympic Park and an excursion to the city of Canterbury sparked the participants' interest.
The main goal of the "YAŞAT" summer school is to broaden the horizons, enhance the language skills and abilities of martyrs' children, ensure their active participation in cultural exchange, and support them in spending their time productively, making new acquaintances and friendships.
It should be noted that the participants of the summer school include 10 children of martyrs who achieved the most successful results in the 9th-grade graduation exam in our country.