ABŞ prezidenti Tramp “GENIUS” aktı adlandırılan kriptovalyuta qanununu rəsmi şəkildə imzalayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp bu qanunun ABŞ dollarını “güclü, möhkəm və güvənli” göstərdiyini bildirib: “Kriptovalyuta dollarımızı yaxşı və güclü göstərdi. Bu, dollar üçün də, ölkəmiz üçün də faydalıdır.” O əlavə edib ki, “kripto istənilən səhm qiymətindən daha çox dəyər qazanıb.”
Coinbase şirkətinin Baş direktoru Brayan Armstronq Trampın imzasını “ABŞ-da maliyyə inqilabının rəsmi başlanğıcı” adlandırıb. Şirkətin səhmləri ($COIN) 2021-ci ildən bəri ilk dəfə yeni rekorda çatıb.
Bundan əlavə, $10 trilyonluq aktivləri idarə edən Charles Schwab şirkəti Bitcoin və Ethereum alqı-satqı xidmətlərini işə salacağını elan edib.
Mastercard rəhbərliyi isə sabit kriptovalyutaların transsərhəd ödənişləri daha sürətli və ucuz etmə qabiliyyətinə malik olduğunu bildirib.
Robinhood şirkətinin Baş direktoru Vlad Tenev isə bildirib ki, “kripto və süni intellekt hər bir sahənin gələcəyini formalaşdıracaq.”

Президент США Трамп официально подписал закон о криптовалюте, названный актом «GENIUS».
Редакция сообщает, что Трамп заявил, что этот закон показал доллар США «сильным, устойчивым и надежным»: «Криптовалюта показала наш доллар хорошим и сильным. Это полезно как для доллара, так и для нашей страны». Он добавил, что «крипто приобрела большую ценность, чем любая цена акций».
Генеральный директор Coinbase Брайан Армстронг назвал подписание Трампа «официальным началом финансовой революции в США». Акции компании ($COIN) впервые с 2021 года достигли нового рекорда.
Кроме того, компания Charles Schwab, управляющая активами на $10 триллионов, объявила о запуске услуг по покупке и продаже Bitcoin и Ethereum.
Руководство Mastercard, в свою очередь, заявило, что стабильные криптовалюты способны сделать трансграничные платежи быстрее и дешевле.
А генеральный директор Robinhood Влад Тенев заявил, что «крипто и искусственный интеллект будут формировать будущее каждой отрасли».