ABŞ prezidenti Tramp “GENIUS” aktı adlandırılan kriptovalyuta qanununu rəsmi şəkildə imzalayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Tramp bu qanunun ABŞ dollarını “güclü, möhkəm və güvənli” göstərdiyini bildirib: “Kriptovalyuta dollarımızı yaxşı və güclü göstərdi. Bu, dollar üçün də, ölkəmiz üçün də faydalıdır.” O əlavə edib ki, “kripto istənilən səhm qiymətindən daha çox dəyər qazanıb.”
Coinbase şirkətinin Baş direktoru Brayan Armstronq Trampın imzasını “ABŞ-da maliyyə inqilabının rəsmi başlanğıcı” adlandırıb. Şirkətin səhmləri ($COIN) 2021-ci ildən bəri ilk dəfə yeni rekorda çatıb.
Bundan əlavə, $10 trilyonluq aktivləri idarə edən Charles Schwab şirkəti Bitcoin və Ethereum alqı-satqı xidmətlərini işə salacağını elan edib.
Mastercard rəhbərliyi isə sabit kriptovalyutaların transsərhəd ödənişləri daha sürətli və ucuz etmə qabiliyyətinə malik olduğunu bildirib.
Robinhood şirkətinin Baş direktoru Vlad Tenev isə bildirib ki, “kripto və süni intellekt hər bir sahənin gələcəyini formalaşdıracaq.”

US President Trump has officially signed the cryptocurrency law, dubbed the “GENIUS” Act.
The editorial office reports that Trump stated this law makes the US dollar appear “strong, robust, and secure”: “Cryptocurrency has made our dollar look good and strong. This is beneficial for both the dollar and our country.” He added that “crypto has gained more value than any stock price.”
Coinbase CEO Brian Armstrong called Trump’s signature “the official start of a financial revolution in the US.” The company’s shares ($COIN) reached a new record for the first time since 2021.
Furthermore, Charles Schwab, a company managing $10 trillion in assets, announced it would launch Bitcoin and Ethereum trading services.
Mastercard management, meanwhile, stated that stablecoins have the ability to make cross-border payments faster and cheaper.
Robinhood CEO Vlad Tenev stated that “crypto and artificial intelligence will shape the future of every industry.”