Kremlin: ABŞ-la Ukrayna danışıqlarında irəliləyiş yoxdur
Kremlin bildirib ki, Ukrayna məsələsi üzrə ABŞ ilə aparılan son danışıqlarda əhəmiyyətli irəliləyiş əldə olunmayıb. Rusiya rəsmiləri prosesin çətin keçdiyini və hələlik konkret nəticələrin olmadığını vurğulayıb.
Redaksiya BBC-yə istinadla xəbər verir ki, görüş zamanı tərəflər Ukraynanın gələcək təhlükəsizliyi və hərbi yardımlarla bağlı məsələləri müzakirə edib, lakin ciddi razılaşma əldə olunmayıb. ABŞ rəsmiləri isə dialoqun davam etdirilməsinin vacib olduğunu bildiriblər.
Ekspertlər hesab edirlər ki, bu danışıqlar Rusiya-Ukrayna münaqişəsində diplomatik çətinlikləri göstərir və tərəflər arasında gərginliyin yaxın gələcəkdə azalacağına dair heç bir əlamət yoxdur.

Кремль: Нет прогресса в переговорах с США по Украине
Кремль заявил, что значительного прогресса на последних переговорах с США по украинскому вопросу достигнуто не было. Российские официальные лица подчеркнули, что процесс был сложным и пока не принес конкретных результатов.
Редакция сообщает со ссылкой на BBC, что в ходе встречи стороны обсудили вопросы будущей безопасности Украины и военную помощь, но серьезного соглашения достигнуто не было. Официальные лица США, в свою очередь, заявили о важности продолжения диалога.
Эксперты считают, что эти переговоры демонстрируют дипломатические трудности в российско-украинском конфликте, и нет никаких признаков снижения напряженности между сторонами в ближайшем будущем.