ABŞ prezidenti Donald Trampın İrana istinadən səsləndirdiyi "bu gecə bütün bir sivilizasiya öləcək" təhdid xarakterli paylaşımı siyasi dairələrdə geniş rezonans doğurmuşdur. Bu bəyanatın ardınca sui-qəsd nəzəriyyəçisi Aleks Cons ABŞ prezidenti Donald Trampı vəzifəsindən kənarlaşdırmaq üçün 25-ci Düzəlişin tətbiq olunmasını tələb etmişdir. Aleks Cons 14 iyun 2024-cü ildə Hyustonda iflas üzrə hakim qarşısında keçirilən dinləmə üçün federal məhkəmə binasına gələrkən media nümayəndələri ilə danışmışdır.
Redaksiya xəbər verir ki, "Infowars" platformasının aparıcısı Aleks Cons Texas ştatında şəxsi iflasdan qorunma üçün müraciət etmişdir. O, "Sandy Hook" məktəb qətliamı barədə yaydığı sui-qəsd nəzəriyyələri ilə bağlı məhkəmə qərarları üzrə demək olar ki, 1.5 milyard ABŞ dolları məbləğində öhdəliklərlə üzləşir. Eyni zamanda, "The Onion" adlı satirik nəşrin Aleks Consun "Infowars" platformasını ələ keçirmək və onu parodiya məkanına çevirmək üçün yeni bir təşəbbüsə başladığı bildirilmişdir. "The Onion"un satirik nəşrinin bir nüsxəsinin 14 noyabr 2024-cü ildə Arkanzasın Little Rock şəhərində göründüyü də qeyd olunur.
Məhkəmə prosesi zamanı dinləməyə dair məhkəmə zalı görüntüləri Associated Press-in fotoqrafı David J. Phillip tərəfindən lentə alınmışdır. Həmçinin, Jill Bleed tərəfindən çəkilmiş "The Onion" nüsxəsinin təsvirinə də istinad edilmişdir. Bu hadisələr ABŞ-ın siyasi və media mənzərəsindəki mürəkkəb vəziyyəti bir daha nümayiş etdirir.

Бывший сторонник Трампа требует применения 25-й поправки к Трампу
Угрожающее заявление президента США Дональда Трампа, сделанное со ссылкой на Иран, о том, что "сегодня ночью погибнет целая цивилизация", вызвало широкий резонанс в политических кругах. Вслед за этим заявлением конспиролог Алекс Джонс потребовал применения 25-й поправки для отстранения президента США Дональда Трампа от должности. Алекс Джонс 14 июня 2024 года пообщался с представителями СМИ, когда прибыл в здание федерального суда в Хьюстоне на слушание перед судьей по делу о банкротстве.
Редакция сообщает, что ведущий платформы "Infowars" Алекс Джонс подал заявление о защите от личного банкротства в штате Техас. Он сталкивается с обязательствами на сумму почти 1,5 миллиарда долларов США по судебным решениям, связанным с распространяемыми им теориями заговора о массовом убийстве в школе "Сэнди Хук". В то же время сообщается, что сатирическое издание "The Onion" начало новую инициативу по захвату платформы Алекса Джонса "Infowars" и превращению ее в пародийное пространство. Также отмечается, что экземпляр сатирического издания "The Onion" был замечен 14 ноября 2024 года в городе Литл-Рок, штат Арканзас.
Во время судебного процесса кадры из зала суда, относящиеся к слушанию, были сняты фотографом Associated Press Дэвидом Дж. Филлипом. Также была сделана ссылка на изображение экземпляра "The Onion", снятое Джилл Блид. Эти события еще раз демонстрируют сложную ситуацию в политическом и медийном ландшафте США.