ABŞ prezidenti Donald Trampın İrana istinadən səsləndirdiyi "bu gecə bütün bir sivilizasiya öləcək" təhdid xarakterli paylaşımı siyasi dairələrdə geniş rezonans doğurmuşdur. Bu bəyanatın ardınca sui-qəsd nəzəriyyəçisi Aleks Cons ABŞ prezidenti Donald Trampı vəzifəsindən kənarlaşdırmaq üçün 25-ci Düzəlişin tətbiq olunmasını tələb etmişdir. Aleks Cons 14 iyun 2024-cü ildə Hyustonda iflas üzrə hakim qarşısında keçirilən dinləmə üçün federal məhkəmə binasına gələrkən media nümayəndələri ilə danışmışdır.
Redaksiya xəbər verir ki, "Infowars" platformasının aparıcısı Aleks Cons Texas ştatında şəxsi iflasdan qorunma üçün müraciət etmişdir. O, "Sandy Hook" məktəb qətliamı barədə yaydığı sui-qəsd nəzəriyyələri ilə bağlı məhkəmə qərarları üzrə demək olar ki, 1.5 milyard ABŞ dolları məbləğində öhdəliklərlə üzləşir. Eyni zamanda, "The Onion" adlı satirik nəşrin Aleks Consun "Infowars" platformasını ələ keçirmək və onu parodiya məkanına çevirmək üçün yeni bir təşəbbüsə başladığı bildirilmişdir. "The Onion"un satirik nəşrinin bir nüsxəsinin 14 noyabr 2024-cü ildə Arkanzasın Little Rock şəhərində göründüyü də qeyd olunur.
Məhkəmə prosesi zamanı dinləməyə dair məhkəmə zalı görüntüləri Associated Press-in fotoqrafı David J. Phillip tərəfindən lentə alınmışdır. Həmçinin, Jill Bleed tərəfindən çəkilmiş "The Onion" nüsxəsinin təsvirinə də istinad edilmişdir. Bu hadisələr ABŞ-ın siyasi və media mənzərəsindəki mürəkkəb vəziyyəti bir daha nümayiş etdirir.

US President Donald Trump's threatening post referencing Iran, stating "an entire civilization will die tonight," has caused widespread resonance in political circles. Following this statement, conspiracy theorist Alex Jones demanded the invocation of the 25th Amendment to remove US President Donald Trump from office. Alex Jones spoke with media representatives on June 14, 2024, as he arrived at the federal courthouse in Houston for a bankruptcy hearing before a judge.
The editorial office reports that Alex Jones, host of the "Infowars" platform, has filed for personal bankruptcy protection in Texas. He faces nearly $1.5 billion in liabilities from court judgments related to the conspiracy theories he spread about the "Sandy Hook" school shooting. Simultaneously, it has been reported that the satirical publication "The Onion" has launched a new initiative to take over Alex Jones' "Infowars" platform and transform it into a parody space. A copy of "The Onion" satirical publication was also noted to have appeared in Little Rock, Arkansas, on November 14, 2024.
During the court proceedings, courtroom images of the hearing were captured by Associated Press photographer David J. Phillip. Additionally, reference was made to an image of "The Onion" copy taken by Jill Bleed. These events once again demonstrate the complex situation in the US political and media landscape.