Keçmiş CIA rəsmisi: İsrail ABŞ-ı İrana qarşı müharibəyə çəkdi
ABŞ Mərkəzi Kəşfiyyat İdarəsinin (CIA) keçmiş rəsmisi Con Kiriakou İsrailin ABŞ-dan İrana qarşı hərbi əməliyyat keçirmək üçün uzunmüddətli tələbləri barədə açıqlamalar verib. Kiriakou bildirib ki, CIA-də xidmət etdiyi illər ərzində İsraildə kimin hakimiyyətdə olmasından asılı olmayaraq, onlar ABŞ-a gələrək "İrana zərbə endirməyə kömək edin" deyiblər.
Redaksiya xəbər verir ki, Kiriakounun sözlərinə görə, bu tələblər ABŞ-ın hər bir prezidenti tərəfindən rədd edilib. O qeyd edib ki, yalnız ABŞ prezidenti Donald Tramp bu təklifləri qəbul edən yeganə lider olub.
Keçmiş CIA rəsmisi əlavə edib ki, İsrailin baş naziri Binyamin Netanyahu ABŞ prezidenti Donald Trampı aldadaraq, ölkəni onlara aid olmayan bir müharibəyə sürükləyib. Kiriakou bu vəziyyətin ABŞ üçün ciddi nəticələr doğuracağını vurğulayıb.

Бывший чиновник ЦРУ: Израиль втянул США в войну против Ирана
Бывший сотрудник Центрального разведывательного управления США (ЦРУ) Джон Кириаку сделал заявления о давних требованиях Израиля к США провести военную операцию против Ирана. Кириаку сообщил, что за годы его службы в ЦРУ, независимо от того, кто был у власти в Израиле, они приезжали в США и говорили: "Помогите нам нанести удар по Ирану".
Как сообщает редакция, по словам Кириаку, эти требования были отклонены каждым президентом США. Он отметил, что только президент США Дональд Трамп был единственным лидером, который принял эти предложения.
Бывший чиновник ЦРУ добавил, что премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху обманул президента США Дональда Трампа, втянув страну в войну, которая не имеет к ним отношения. Кириаку подчеркнул, что эта ситуация будет иметь серьезные последствия для США.