Dövlət himnimizin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbiri giriş sözü ilə açan ASF prezidenti Zaur Əliyev ötən ilin yekunlarından və federasiyanın prioritetlərindən bəhs edib.
Sonra gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov çıxış edərək federasiyanın fəaliyyətini təqdirəlayiq qiymətləndirib və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
ASF-nin baş katibi Oqtay Atayev gündəlikdə duran məsələlər, federasiyanın 2025-ci il ərzində fəaliyyəti, görülmüş işlər barədə hesabat təqdim edib. Daha sonra səsvermə yolu ilə federasiyanın yeni nizamnaməsi qəbul olunub. Həmçinin səsvermə ilə Jalə Əhmədova ASF-nin yeni vitse-prezidenti seçilib.
Hazırda federasiyanın 4 vitse-prezidenti var - Xaliq İldırımzadə, Dəyanət Sədullayev, Ümid Abuzərli və Jalə Əhmədova. Bundan başqa, İcraiyyə Komitəsində Eldar Abbasov, Ruslan Ələkbərov, Şamil Əbdürrəhmanov, Azər Babayev və Mark Koqanov da təmsil olunurlar.

The general assembly of the Azerbaijan Swimming Federation (ASF) has been held.
ASF President Zaur Aliyev, who opened the event with the performance of our national anthem, spoke about the past year's results and the federation's priorities.
Then, Minister of Youth and Sports Farid Gayibov spoke, commending the federation's activities and wishing them success in their future endeavors.
ASF Secretary General Oktay Atayev presented a report on the agenda items, the federation's activities throughout 2025, and the work done. Subsequently, the federation's new charter was adopted by vote. Also by vote, Jalə Əhmədova was elected as the new vice-president of the ASF.