Dövlət himnimizin səsləndirilməsi ilə başlayan tədbiri giriş sözü ilə açan ASF prezidenti Zaur Əliyev ötən ilin yekunlarından və federasiyanın prioritetlərindən bəhs edib.
Sonra gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov çıxış edərək federasiyanın fəaliyyətini təqdirəlayiq qiymətləndirib və gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.
ASF-nin baş katibi Oqtay Atayev gündəlikdə duran məsələlər, federasiyanın 2025-ci il ərzində fəaliyyəti, görülmüş işlər barədə hesabat təqdim edib. Daha sonra səsvermə yolu ilə federasiyanın yeni nizamnaməsi qəbul olunub. Həmçinin səsvermə ilə Jalə Əhmədova ASF-nin yeni vitse-prezidenti seçilib.
Hazırda federasiyanın 4 vitse-prezidenti var - Xaliq İldırımzadə, Dəyanət Sədullayev, Ümid Abuzərli və Jalə Əhmədova. Bundan başqa, İcraiyyə Komitəsində Eldar Abbasov, Ruslan Ələkbərov, Şamil Əbdürrəhmanov, Azər Babayev və Mark Koqanov da təmsil olunurlar.

Джаля Ахмедова назначена на новую должность
Президент ФПА Заур Алиев, открывший мероприятие исполнением государственного гимна, рассказал об итогах прошлого года и приоритетах федерации.
Затем министр молодежи и спорта Фарид Гаибов выступил с речью, высоко оценив деятельность федерации и пожелав успехов в дальнейшей работе.
Генеральный секретарь ФПА Огтай Атаев представил отчет по вопросам повестки дня, деятельности федерации в 2025 году и проделанной работе. Затем путем голосования был принят новый устав федерации. Также путем голосования Джаля Ахмедова была избрана новым вице-президентом ФПА.
В настоящее время у федерации 4 вице-президента – Халиг Ильдырымзаде, Даянат Садуллаев, Умид Абузарли и Джаля Ахмедова. Кроме того, в Исполнительный комитет также входят Эльдар Аббасов, Руслан Алекперов, Шамиль Абдуррахманов, Азер Бабаев и Марк Коганов.