ABŞ prezidenti Donald Trampın bu həftə İran müharibəsinə quru qoşunları cəlb etməyə yönəlik böyük təzyiq altında qalacağı bildirilib. Keçmiş ABŞ kəşfiyyat rəisinin fikrini şərh edən Co Kent bu addımın fəlakətli eskalasiya olacağını və daha çox qan tökülməsinə səbəb olacağını qeyd edib.
Redaksiya xəbər verir ki, Co Kentin sözlərinə görə, bu, onsuz da dağıdıcı gedişatda olan müharibəni daha da alovlandıracaq. O, cəmiyyətin səsini eşitdirmək üçün insanların səslərini rəsmi kanallarda çatdırmasının vacibliyini vurğulayıb.
Co Kentin video çağırışında Ağ Ev şərh xəttinə müraciət etmək, habelə Konqresin əlaqə mərkəzinə zəng edərək nümayəndə və senatorlardan söz açmağın zəruriliyi qeyd olunub. Onun sözlərinə görə, vətəndaşlar İranın öz ərazisində hərbi qüvvə göndərilməsini dəstəkləmədiklərini hörmətlə bildirməlidirlər.
Co Kent həmçinin sülh üçün dua etməyin vacibliyini vurğulayıb, eyni zamanda sülh istiqamətində fəaliyyət göstərməyin də önəm daşıdığını bildirib. O, seçilmiş nümayəndələrə müraciət edərək vətəndaşların bu müharibəni dəstəkləmədiyini çatdırmağın gərəkdiyini qeyd edib.

Resigned Former US Intelligence Chief Appeals to the Public
US President Donald Trump is reportedly facing significant pressure this week to involve ground troops in a war with Iran. Former US intelligence chief Joe Kent, commenting on the situation, noted that such a step would be a catastrophic escalation and lead to further bloodshed.
Redaksiya reports that according to Joe Kent, this would further inflame a war that is already on a destructive path. He emphasized the importance of people voicing their opinions through official channels to make the public's voice heard.
Joe Kent's video appeal highlighted the necessity of contacting the White House comment line, as well as calling the Congressional switchboard to speak with representatives and senators. According to him, citizens should respectfully convey that they do not support the deployment of military forces into Iran.
Joe Kent also stressed the importance of praying for peace, while simultaneously stating that working towards peace is also significant. He urged elected representatives to convey that citizens do not support this war.