Redaksiya İsrail mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Müdafiə Qüvvələrinin Mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məsələ barədə danışan müdafiə naziri İsrael Katz bildirib ki, quru qoşunlarının cənubi Livanda irəliləməsi İsrail yaşayış məntəqələrinə birbaşa atəşin qarşısını almaq məqsədi daşıyır:
“Baş nazir Binyamin Netanyahu və mən İsrail Müdafiə Qüvvələrinə Livanda irəliləməyə və əlavə dominant ərazilər ələ keçirməyə, həmçinin sərhəd yaşayış məntəqələrini oradan müdafiə etməyə icazə vermişik”.
O, “Hizbullah”a qarşı əməliyyatın uğurla həyata keçirildiyini, terror təşkilatının İsrailə zərbə endirmənin ağır fasadlarını görəcəyini qeyd edib.

Israeli Ground Forces Enter Lebanon
The editorial reports, citing the Israeli press, that the press service of the country's Defense Forces released information about this.
Speaking on the matter, Defense Minister Israel Katz stated that the advance of ground forces in southern Lebanon aims to prevent direct fire on Israeli settlements:
“Prime Minister Benjamin Netanyahu and I have authorized the Israel Defense Forces to advance in Lebanon, capture additional dominant areas, and also defend border settlements from there.”
He noted that the operation against Hezbollah was carried out successfully and that the terrorist organization would see the heavy consequences of striking Israel.