Redaksiya İsrail mətbuatına istinadən xəbər verir ki, bu barədə ölkənin Müdafiə Qüvvələrinin Mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məsələ barədə danışan müdafiə naziri İsrael Katz bildirib ki, quru qoşunlarının cənubi Livanda irəliləməsi İsrail yaşayış məntəqələrinə birbaşa atəşin qarşısını almaq məqsədi daşıyır:
“Baş nazir Binyamin Netanyahu və mən İsrail Müdafiə Qüvvələrinə Livanda irəliləməyə və əlavə dominant ərazilər ələ keçirməyə, həmçinin sərhəd yaşayış məntəqələrini oradan müdafiə etməyə icazə vermişik”.
O, “Hizbullah”a qarşı əməliyyatın uğurla həyata keçirildiyini, terror təşkilatının İsrailə zərbə endirmənin ağır fasadlarını görəcəyini qeyd edib.

Сухопутные войска Израиля вошли в Ливан
Редакция сообщает со ссылкой на израильские СМИ, что об этом сообщила пресс-служба Сил обороны страны.
Министр обороны Исраэль Кац, комментируя вопрос, заявил, что продвижение сухопутных войск на юге Ливана направлено на предотвращение прямого обстрела израильских населенных пунктов:
«Премьер-министр Биньямин Нетаньяху и я разрешили Силам обороны Израиля продвигаться в Ливане, захватывать дополнительные доминирующие высоты, а также защищать приграничные населенные пункты оттуда».
Он отметил, что операция против «Хезболлы» была проведена успешно, и террористическая организация увидит тяжелые последствия ударов по Израилю.