İsrail ordusu atəşkəs prosselərinin irəlilədiyi bir vaxtda Qəzza zolağının şimalında fələstinli döyüşçülərə qarşı hava zərbəsi endirdiyini açıqlayıb. Ordunun məlumatına görə, əməliyyat “radikal qrupların fəaliyyətini məhdudlaşdırmaq” məqsədilə həyata keçirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, HƏMAS sözçüləri İsrailin Qəzza şəhərindəki yaşayış evinə endirdiyi hava zərbəsi nəticəsində 70-dən çox insanın həlak olduğunu və yaralandığını bildirib. Təşkilat hadisəni “mülki əhaliyə qarşı kütləvi qırğın” adlandırıb.
Qəzza şəhərinin səhiyyə mənbələri bildirir ki, dağıntılar altında hələ də itkin düşənlərin axtarışı davam edir. Hücum, İsrailin və HƏMAS-ın sülh razılaşmasını təsdiqləməyə hazırlaşdığı bir vaxtda baş verib.

The Israeli army announced that it carried out an airstrike against Palestinian fighters in the northern Gaza Strip at a time when ceasefire processes were progressing. According to the army, the operation was carried out with the aim of “restricting the activities of radical groups.”
The editorial office reports that Hamas spokespersons stated that more than 70 people were killed and injured as a result of an Israeli airstrike on a residential building in Gaza City. The organization called the incident a “massacre against civilians.”
Health sources in Gaza City report that the search for missing persons under the rubble is still ongoing. The attack occurred at a time when Israel and Hamas were preparing to confirm a peace agreement.