İsrail ordusu atəşkəs prosselərinin irəlilədiyi bir vaxtda Qəzza zolağının şimalında fələstinli döyüşçülərə qarşı hava zərbəsi endirdiyini açıqlayıb. Ordunun məlumatına görə, əməliyyat “radikal qrupların fəaliyyətini məhdudlaşdırmaq” məqsədilə həyata keçirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, HƏMAS sözçüləri İsrailin Qəzza şəhərindəki yaşayış evinə endirdiyi hava zərbəsi nəticəsində 70-dən çox insanın həlak olduğunu və yaralandığını bildirib. Təşkilat hadisəni “mülki əhaliyə qarşı kütləvi qırğın” adlandırıb.
Qəzza şəhərinin səhiyyə mənbələri bildirir ki, dağıntılar altında hələ də itkin düşənlərin axtarışı davam edir. Hücum, İsrailin və HƏMAS-ın sülh razılaşmasını təsdiqləməyə hazırlaşdığı bir vaxtda baş verib.

Армия Израиля атаковала позиции ХАМАС на севере Газы на фоне прекращения огня
Армия Израиля объявила о нанесении авиаудара по палестинским боевикам на севере сектора Газа в то время, как продвигаются процессы прекращения огня. По данным армии, операция была проведена с целью «ограничения деятельности радикальных группировок».
Представители ХАМАС сообщили, что в результате авиаудара Израиля по жилому дому в городе Газа более 70 человек погибли и получили ранения. Организация назвала инцидент «массовой резней против мирного населения».
Источники здравоохранения города Газа сообщают, что поиски пропавших без вести под завалами все еще продолжаются. Нападение произошло в то время, когда Израиль и ХАМАС готовились утвердить мирное соглашение.