İsrail qüvvələri, İran tərəfindən Qərb Sahilindəki terrorçulara qaçaqmal yolu ilə gətirilən, mina, raket, pilotsuz uçuş aparatı və tüfəngləri də daxil olmaqla, böyük bir silah yükünü ələ keçirib. Bu əməliyyat İsrail Müdafiə Qüvvələri (IDF) və Şin Betin birgə həyata keçirdiyi əməliyyatın nəticəsi idi.
Redaksiya məlumat verir ki, IDF və Şin Bet (İsrail Təhlükəsizlik Agentliyi) İran tərəfindən Qərb Sahilindəki terrorçulara qaçaqmal yolu ilə gətirilən böyük bir silah ehtiyatını ələ keçirib. Hərbi məlumatda bildirildiyinə görə, silah yükü İranın İslam İnqilabı Keşikçiləri Korpusu tərəfindən göndərilib və silah satıcısının Ramallah yaxınlığında həbsindən sonra aşkar edilib. Oktyabrın 8-də baş verən hadisə ilə bağlı KAN News məlumat yayıb.
Ələ keçirilən silahlar arasında 29 ədəd piyada əleyhinə mina, dörd pilotsuz uçuş aparatı (iki partlayıcı pilotsuz uçuş aparatı daxil olmaqla), 15 ədəd tank əleyhinə raket, qumbaraatan, üç raket buraxıcısı, 20 əl qumbarası, 53 tapança, yeddi hücum tüfəngi, doqquz pulemyot və 750 güllə olub. Ordu radiosunun müxbiri Doron Kadosh bu barədə məlumat verib. Şin Bet rəsmisi 103FM-ə bildirib ki, Qərb Sahilinin şimalı yanvar ayında "İran silahları ilə doludur". Aprel ayında IDF-nin İordaniya Vadisi müdafiəsinin vəzifəsindən gedən komandiri polkovnik-leytenant Aviv Amir bildirib ki, IDF İordaniya sərhədi vasitəsilə Qərb Sahilinə silah qaçaqmalının qarşısını almaq üçün İranın təsirini uğurla dayandırıb. Müdafiə naziri İsrail Kats aprel ayında The Jerusalem Post-a verdiyi açıqlamada, ərazidəki terrorçular tərəfindən qaçaqmalın qarşısını almağa kömək etmək üçün yeni, daha təhlükəsiz sərhəd hasarına 5,2 milyard şekel sərmayə qoymağı əsas prioritet kimi müəyyən etdiyini bildirib. Çərşənbə günü IDF, Yəhudiya və Samariya Diviziyasının əsgərlərinin çərşənbə günü Qərb Sahilində 200-dən çox binada terrorçuların həbsini, partlayıcı qurğuların məhv edilməsini və axtarışlar apardığını təsdiqləyib. Bu əməliyyatlar silah hissələrinin, Molotov kokteyllərinin, boru bombasının və terrorizmə təhrik edən digər materialların müsadirə edilməsini də əhatə edib.

Israeli forces have intercepted a large shipment of weapons, including mines, rockets, drones, and rifles, smuggled by Iran to terrorists in the West Bank. This operation was the result of a joint effort by the Israel Defense Forces (IDF) and Shin Bet.
Redaksiya reports that the IDF and Shin Bet (Israel Security Agency) have seized a large cache of weapons smuggled by Iran to terrorists in the West Bank. According to military information, the weapons shipment was sent by Iran's Islamic Revolutionary Guard Corps and was discovered after the arrest of a weapons dealer near Ramallah. KAN News reported on the incident, which occurred on October 8.
Among the seized weapons were 29 anti-personnel mines, four drones (including two explosive drones), 15 anti-tank missiles, a grenade launcher, three rocket launchers, 20 hand grenades, 53 pistols, seven assault rifles, nine machine guns, and 750 bullets. Army Radio correspondent Doron Kadosh reported this. A Shin Bet official told 103FM that the northern West Bank was "full of Iranian weapons" in January. In April, Lieutenant Colonel Aviv Amir, the outgoing commander of the IDF's Jordan Valley defense, stated that the IDF had successfully halted Iran's influence in smuggling weapons into the West Bank via the Jordanian border. Defense Minister Israel Katz told The Jerusalem Post in April that he had identified investing 5.2 billion shekels in a new, more secure border fence as a top priority to help prevent smuggling by terrorists in the area. On Wednesday, the IDF confirmed that soldiers from the Judea and Samaria Division conducted arrests of terrorists, destroyed explosive devices, and carried out searches in over 200 buildings in the West Bank on Wednesday. These operations also included the confiscation of weapon parts, Molotov cocktails, a pipe bomb, and other materials inciting terrorism.