İranla müharibənin dayandırılması ilə bağlı danışıqlar bu həftənin əvvəlində Pakistanda keçirilə bilər. Bu məlumat "Reuters" agentliyi tərəfindən yayımlanıb. Bu cür danışıqların aparılması, regionda mövcud olan gərginliyin azaldılması istiqamətində atılan addımlar kimi dəyərləndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp, İsrail baş naziri Benyamin Netanyahunun təsiri nəticəsində İrana qarşı hərbi əməliyyatların başlanması barədə yekun qərarını verib. Bu qərar, Trampın İrana qarşı hərbi tədbirlər ideyasını artıq təsdiqlədiyi və belə bir zərbənin vurulmasına meylli olduğu bir vaxtda qəbul olunub, lakin hələlik dəqiq vaxt və şərtlər müəyyənləşdirilməyib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp, İsrail baş naziri Benyamin Netanyahunun İrana zərbə endirmək üçün əlverişli məqamın olduğunu iddia etdiyi əsas telefon danışığını müharibənin dayandırılması müzakirələrindən qısa müddət əvvəl həyata keçirib. Netanyahu, Əli Xameneini hədəfə almaq üçün nadir fürsətin olduğunu göstərən kəşfiyyat məlumatlarına istinad edərək, bu zərbənin həm strateji cəhətdən həlledici, həm də tarixi əhəmiyyət kəsb etdiyini vurğulayıb. Hətta o, bu addımın İranın rəhbərliyini yenidən formalaşdıra biləcəyini də bildirib.

Talks aimed at halting the war with Iran could take place in Pakistan early this week. This information was released by the Reuters agency. Such negotiations are being evaluated as steps towards reducing the existing tensions in the region.
The editorial reports that U.S. President Donald Trump has made a final decision to launch military operations against Iran as a result of the influence of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. This decision was made at a time when Trump had already approved the idea of military measures against Iran and was inclined to deliver such a blow, but the exact time and conditions have not yet been determined.
U.S. President Donald Trump held a key phone call with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, who claimed there was a favorable moment to strike Iran, shortly before the talks to halt the war. Netanyahu, citing intelligence indicating a rare opportunity to target Ali Khamenei, emphasized that this strike was both strategically decisive and historically significant. He even stated that this step could reshape Iran's leadership.