"The Wall Street Journal" qəzeti yayımladığı bir hesabatda İranda hakimiyyət strukturunun nəzərəçarpacaq dərəcədə daha radikal cərəyanlara doğru dəyişdiyini bildirib. Hesabatda bu dəyişikliyin ölkənin siyasi mənzərəsindəki əsas detalları təhlil edilib.
Redaksiya məlumat verir ki, hesabatda İnqilab Keşikçiləri Korpusunun və Məhəmməd Baqir Qalibaf, həmçinin Əhməd Vahidi kimi şəxslərin rolunun əvvəlkindən daha qabarıq hala gəldiyi qeyd olunur. Bu şəxslərin və qurumun təsir dairəsi genişlənərək ölkənin qərar qəbul etmə proseslərinə ciddi təsir göstərir.
Bu dəyişikliklər, ölkə daxilində radikal qüvvələrin mövqeyinin güclənməsinə və siyasi kursun yenidən formalaşmasına işarə edir. Qəzetin analizi, İranda siyasi dinamikanın yeni bir mərhələyə qədəm qoyduğunu və gələcək inkişafların bu istiqamətdə olacağını vurğulayır.

В Иране структура власти меняется в сторону радикальных течений
Газета "The Wall Street Journal" в опубликованном отчете сообщила, что структура власти в Иране заметно меняется в сторону более радикальных течений. В отчете проанализированы основные детали этого изменения в политическом ландшафте страны.
Редакция сообщает, что в отчете отмечается, что роль Корпуса стражей исламской революции и таких лиц, как Мохаммад Багер Калибаф, а также Ахмад Вахиди, стала более заметной, чем раньше. Сфера влияния этих лиц и организации расширяется, оказывая серьезное воздействие на процессы принятия решений в стране.
Эти изменения указывают на усиление позиций радикальных сил внутри страны и переформатирование политического курса. Анализ газеты подчеркивает, что политическая динамика в Иране вступает в новую фазу, и будущие события будут развиваться в этом направлении.