İran prezidenti Məsud Pezeşkian böyük İran milləti adından Papa Leonun ünvanına yönəlmiş təhqirləri qınayıb. O, bu hərəkətlərin qəbuledilməz olduğunu bəyan edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Pezeşkian sülh və qardaşlıq peyğəmbəri İsanın müqəddəsliyinə qarşı sui-istifadənin hər hansı azad şəxs üçün yolverilməz olduğunu vurğulayıb. O, bu məsələdə beynəlxalq ictimaiyyəti daha həssas olmağa çağırıb.
İran prezidenti öz bəyanatında Papa Leoya Allahın lütfü ilə şərəf və şöhrət arzuladığını da ifadə edib. Bu çıxış beynəlxalq dini və siyasi dairələrdə geniş müzakirələrə səbəb olub.

Президент Ирана осудил оскорбления Трампа в адрес Папы Льва
Президент Ирана Масуд Пезешкиан от имени великого иранского народа осудил оскорбления, направленные в адрес Папы Льва. Он заявил, что эти действия неприемлемы.
Редакция сообщает, что Пезешкиан подчеркнул, что злоупотребление святостью Иисуса, пророка мира и братства, неприемлемо для любого свободного человека. Он призвал международное сообщество быть более чутким в этом вопросе.
Президент Ирана в своем заявлении также выразил пожелание Папе Льву чести и славы по милости Аллаха. Это выступление вызвало широкие дискуссии в международных религиозных и политических кругах.