Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin rəhbər şəxsləri üçün “Süni Zəka və İdarəçilik” mövzusunda təlim təşkil edilib.
Təlimin əsas məqsədi rəhbərlərin süni zəkanın idarəetmədəki rolu ilə yaxından tanış olması, şəxsi inkişaf və komanda quruculuğunda təqdim etdiyi yeni imkanları kəşf etməsi, həmçinin təcrübə mübadiləsi apararaq bir-birindən öyrənməsinə şərait yaratmaq olub.
Təlim zamanı iştirakçılara süni zəkanın ən son yenilikləri və idarəetmədə praktiki tətbiqləri təqdim olunub. Qeyd olundu ki, süni zəka rəhbərlərə gündəlik iş proseslərini sadələşdirmək, daha dəqiq qərarlar qəbul etmək, komanda idarəsini effektivləşdirmək və liderlik bacarıqlarını gücləndirmək üçün geniş imkanlar açır. Süni zəkanın artıq yalnız bir alət yox, həm də “rəqəmsal əməkdaş” rolunu üzərinə götürməsi, süni zəka əsaslı agentlərin yaradılması və rəhbərlərin vaxtını xırda, rutin tapşırıqlardan azad etməsi xüsusi diqqətə çatdırılıb.
İşgüzar fəaliyyətdə süni zəkanın gücündən faydalanmaq, vaxtı daha dəyərli qərarlara sərf etmək və komandanın potensialını maksimuma çıxarmaq üçün ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin təşkil etdiyi növbəti "Süni Zəka" təlimləri mühüm imkanlar təqdim edir. Bu təlimlər yalnız nəzəri biliklərlə kifayətlənmir, eyni zamanda dərhal tətbiq oluna biləcək praktiki bacarıqlar qazandırır.

Training on “Artificial Intelligence and Management” held at the “Innovation Center”
A training on "Artificial Intelligence and Management" was organized for the management staff of the "Innovation Center" of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The main goal of the training was to familiarize managers with the role of artificial intelligence in management, to discover the new opportunities it offers in personal development and team building, and to create conditions for them to learn from each other through experience sharing.
During the training, participants were presented with the latest innovations in artificial intelligence and its practical applications in management. It was noted that artificial intelligence opens up wide opportunities for managers to simplify daily work processes, make more accurate decisions, enhance team management, and strengthen leadership skills. Special attention was drawn to the fact that artificial intelligence is no longer just a tool but also takes on the role of a "digital employee," creating AI-based agents and freeing up managers' time from minor, routine tasks.
The upcoming "Artificial Intelligence" trainings organized by the ASAN Innovative Development Center offer significant opportunities to leverage the power of artificial intelligence in business activities, dedicate time to more valuable decisions, and maximize team potential. These trainings do not merely provide theoretical knowledge but also impart practical skills that can be applied immediately.