Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” ilə “Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan” MMC-si arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumu “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin direktoru Vüsal Rüstəmov və “Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan” MMC-nin direktoru Yurdanur Murzoğlu imzalayıblar.
Tərəflər Memorandumda ASAN AI Hub platforması çərçivəsində süni intellekt əsaslı həllərin inkişafı, mobil sağlamlıq texnologiyalarının genişləndirilməsi, təlim, eləcə də sosial innovasiyalar istiqamətləri üzrə tədqiqat, səmərəli və davamlı əməkdaşlığın qurulmasını əsas məqsəd kimi müəyyən ediblər.
Memorandum tərəflərin birgə fəaliyyətə dair niyyətini ifadə edir və innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə verməyi hədəfləyir.

Между «Центром инноваций» и «Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan» подписан Меморандум
Между «Центром инноваций» Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики и ООО «Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan» подписан Меморандум о взаимопонимании.
Меморандум подписали директор «Центра инноваций» Вюсал Рустамов и директор ООО «Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan» Юрданур Мурзоглу.
Стороны определили в Меморандуме в качестве основной цели развитие решений на основе искусственного интеллекта в рамках платформы ASAN AI Hub, расширение мобильных медицинских технологий, обучение, а также исследования в области социальных инноваций, создание эффективного и устойчивого сотрудничества.
Меморандум выражает намерение сторон к совместной деятельности и направлен на содействие развитию инновационной экосистемы.