Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” ilə “Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan” MMC-si arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumu “İnnovasiyalar Mərkəzi”nin direktoru Vüsal Rüstəmov və “Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan” MMC-nin direktoru Yurdanur Murzoğlu imzalayıblar.
Tərəflər Memorandumda ASAN AI Hub platforması çərçivəsində süni intellekt əsaslı həllərin inkişafı, mobil sağlamlıq texnologiyalarının genişləndirilməsi, təlim, eləcə də sosial innovasiyalar istiqamətləri üzrə tədqiqat, səmərəli və davamlı əməkdaşlığın qurulmasını əsas məqsəd kimi müəyyən ediblər.
Memorandum tərəflərin birgə fəaliyyətə dair niyyətini ifadə edir və innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə verməyi hədəfləyir.

A Memorandum of Understanding has been signed between the "Innovation Center" of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and "Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan" LLC.
The Memorandum was signed by Vusal Rustamov, Director of the "Innovation Center", and Yurdanur Murzoğlu, Director of "Uğur Sağlık Teknolojileri Azərbaycan" LLC.
In the Memorandum, the parties defined the development of artificial intelligence-based solutions within the ASAN AI Hub platform, the expansion of mobile health technologies, training, as well as research in the field of social innovations, and the establishment of effective and sustainable cooperation as their main goals.
The Memorandum expresses the parties' intention for joint activities and aims to contribute to the development of the innovation ecosystem.