İlon Mask ABŞ‑da ölüm cəzasının yenidən tətbiq edilməsinin zəruri olduğunu bəyan edərək, qətl törətmiş şəxslərin günahı tam sübuta yetiriləcəyi halda edam edilməli olduğunu bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Mask çıxışında cinayətlərin qarşısının alınması üçün daha sərt tədbirlərə ehtiyac duyulduğunu vurğulayıb və bu mövzuda cəmiyyət daxilində müzakirələrin genişləndirilməsinin vacibliyini qeyd edib.
Onun fikirləri ABŞ ictimaiyyətində müxtəlif reaksiyalar doğurub, bəzi ekspertlər edamın geri qaytarılmasının hüquqi və etik tərəfləri ilə bağlı suallar qaldırdıqlarını bildiriblər.

Илон Маск официально заявил о поддержке восстановления смертной казни в США
Илон Маск заявил о необходимости повторного введения смертной казни в США, отметив, что лица, совершившие убийство, должны быть казнены, если их вина будет полностью доказана.
Как сообщает редакция, Маск в своем выступлении подчеркнул необходимость более жестких мер для предотвращения преступлений и отметил важность расширения дискуссий по этой теме в обществе.
Его высказывания вызвали неоднозначную реакцию в американском обществе, некоторые эксперты заявили, что поднимают вопросы о правовых и этических аспектах возвращения смертной казни.