İlham Əliyev İranın ölkəmizdəki səfirliyində olub, başsağlığı verib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 4-də İran İslam Respublikasının ölkəmizdəki səfirliyində olub, İran İslam Respublikasının Ali Rəhbəri Ayətullah Seyid Əli Xameneinin və bir çox mülki şəxslərin həlak olması ilə əlaqədar başsağlığı verib.
İran İslam Respublikasının ölkəmizdəki səfiri Müctəba Dəmirçilu dövlətimizin başçısını qarşıladı.
Azərbaycan Prezidenti matəm kitabına ürək sözlərini yazdı.
Sonra dövlətimizin başçısı səfirlə söhbət etdi.
Prezident İlham Əliyev İrana səfərləri zamanı Ayətullah Seyid Əli Xamenei ilə görüşlərini həmişə ən xoş təəssüratlarla xatırlayacağını dedi.
Müctəba Dəmirçilu səfirliyə gələrək başsağlığı verdiyinə görə Azərbaycan Prezidentinə minnətdarlığını bildirdi.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev visited the Embassy of the Islamic Republic of Iran on March 4 to offer condolences following the deaths of the Supreme Leader of the Islamic Republic of Iran, Ayatollah Seyyed Ali Khamenei, and many civilians.
The Ambassador of the Islamic Republic of Iran to our country, Mojtaba Damirchilu, welcomed the head of our state.
The President of Azerbaijan wrote his heartfelt words in the book of condolences.
Then, the head of our state had a conversation with the ambassador.
President Ilham Aliyev stated that he would always remember his meetings with Ayatollah Seyyed Ali Khamenei during his visits to Iran with the fondest impressions.
Mojtaba Damirchilu expressed his gratitude to the President of Azerbaijan for visiting the embassy and offering condolences.