Müdafiə sənayesi sahəsindəki ən mühüm hadisələrdən biri olan IDEF 2025 sərgisi İstanbul Fuar Mərkəzində başa çatdı. Dörd gün davam edən tədbir, müdafiə sahəsindəki ən son yenilikləri və əməkdaşlıq imkanlarını nümayiş etdirdi. Sərgi, həm yerli, həm də beynəlxalq iştirakçılar üçün mühüm bir platforma rolunu oynadı.
Redaksiya məlumat verir ki, Türkiyə Milli Müdafiə Nazirliyinin ev sahibliyi etdiyi, Türkiyə Prezident Administrasiyasının Müdafiə Sənayesi İdarəsinin dəstəyi və Türk Silahlı Qüvvələrini Gücləndirmə Vəqfinin rəhbərliyi ilə keçirilən sərgidə ümumilikdə 9 milyard dollarlıq müqavilə imzalanıb. Bu barədə açıqlamanı Prezident Administrasiyasının Müdafiə Sənayesi İdarəsinin rəhbəri Haluk Görgün verib. IDEF 2025-də imzalanan müqavilələr, Türkiyənin müdafiə sənayesinin inkişafına və beynəlxalq əlaqələrinin genişlənməsinə mühüm töhfələr verəcək. Sərgi, həmçinin, müxtəlif ölkələrin nümayəndələri arasında yeni əməkdaşlıq imkanları yaratdı.
Sərgi çərçivəsində müxtəlif sahələrdə, o cümlədən, hava, quru və dəniz qüvvələri üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnoloji yeniliklər nümayiş etdirildi. İştirakçılar, müdafiə sənayesi sahəsindəki ən son tendensiyalarla tanış olmaq və potensial tərəfdaşlarla əlaqələr qurmaq imkanı əldə etdilər. IDEF 2025, Türkiyənin müdafiə sənayesinin gücünü və beynəlxalq arenadakı rolunu bir daha nümayiş etdirdi.
Nəticə etibarilə, IDEF 2025 sərgisi, müdafiə sənayesi sahəsindəki əməkdaşlığın və inkişafın mühüm bir platforması olmaqla yanaşı, Türkiyənin bu sahədəki qlobal mövqeyini də gücləndirdi.

IDEF 2025: Подписаны контракты на девять миллиардов долларов
Выставка IDEF 2025, одно из важнейших событий в сфере оборонной промышленности, завершилась в Стамбульском выставочном центре. Четырехдневное мероприятие продемонстрировало новейшие инновации и возможности сотрудничества в области обороны. Выставка послужила важной платформой как для местных, так и для международных участников.
Redaksiya сообщает, что на выставке, организованной Министерством национальной обороны Турции при поддержке Управления оборонной промышленности Администрации Президента Турции и под руководством Фонда укрепления Вооруженных сил Турции, были подписаны контракты на общую сумму 9 миллиардов долларов. Об этом заявил глава Управления оборонной промышленности Администрации Президента Халук Гёргюн. Контракты, подписанные на IDEF 2025, внесут значительный вклад в развитие оборонной промышленности Турции и расширение ее международных связей. Выставка также создала новые возможности для сотрудничества между представителями различных стран.
В рамках выставки были продемонстрированы новейшие технологические инновации, предназначенные для различных областей, включая военно-воздушные, сухопутные и военно-морские силы. Участники получили возможность ознакомиться с последними тенденциями в оборонной промышленности и установить контакты с потенциальными партнерами. IDEF 2025 еще раз продемонстрировала мощь оборонной промышленности Турции и ее роль на международной арене.
В итоге, выставка IDEF 2025 стала не только важной платформой для сотрудничества и развития в сфере оборонной промышленности, но и укрепила глобальные позиции Турции в этой области.